Tuz bağımlılık yapar mı?

Tuz bağımlılık yapar mı ?
Tuzu fazla tükettiğimizde ne olur ?image">image

Tuz bağımlılık yapmaz ama çok tüketilirse ödem yapar. Tansiyon çıkarır. Hele ki hamile olanlar belirli orandan fazla tüketmemelidir.

Tuzun fazlası ödem yapar ve oldukça da zararlıdır. Tuzun bağımlılık yapıp yapmama konusunda ise pek bir şey diyemiyorum. Çünkü aşırı tuzlu yemeye alışıldığında her şeyi tuzlu yemeye başlıyorsunuz ve bu bağımlılık yapıyor olabilir.

Bence bağımlılık yapar. Çünkü damak tadın alıştıktan sonra tuzsuz yemek yemeyi istemezsin ve tad almadığını düşünürsün. Hastalık olduğu zaman genelde insanlar tuzdan vazgeçer. Eğer sağlık problemi yoksa tuz tüketimi oldukça fazla olur.

Tuzun içinde bağımlılık içeren bir madde yoktur fakat fazla tüketildiği takdirde ödem yapar özellikle hamilelerin daha az tüketmesi gerekir.

Çok tüketmek bağımlılık yapabilir herşeyin fazlası zarar gereği kadar tüketmek gerekir.Tuz çok tüketildiğinde böbrek taşına sebep olabiliyor , bağımlı insanlar da bu hastalık belirgin şekilde görülür.

Çok tüketmek bağımlılık yapabilir. Fakat bu bazı insanların tat alma ve damak zevkine de kalmış bir şey yani bana tuzlu gelen bir yemek başkasına tuzlu gelmiyor olabilir hatta az tuzlu bile olabilir dediğim gibi damak zevki ile alakalı bir şey.

Sürekli ve çok kullanıldığında zamanla bağımlılık yaratır evet. Tuzun en büyük zarar verdiği organ kalptir. Bu yüzden çok az tüketmek gerekir.

Yapar özellikle çok fazla tüketilmemelidir.tansiyon hastaları dikkatli kullanmalidir