Tuzlu su balıkları ile tatlı su balıkları arasındaki fark nedir ?

Tuzlu suda yaşayan balıklar ile tatlı suda yaşayan balıklar arasındaki fark nedir ?

Tuzlu su balığıyla tatlı su balığı arasındaki farkı anlamak o kadar da zor değildir. Örneğin bir deniz balığı yemekte güzel kokarken gölde yaşayan bir balığın tadı çok kötüdür.

Benim fikrimçe şöyle, tuzlu suda yaşanyan balıkların derileri daha iyi ve tadının da daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Göl balığı kesinlikle daha güzeldir tadı çok lezzetlidir ama göl suyu temiz olmadığı için sağlıklı olmadığına dair söylemler var.

Uzmanlar deniz balığı daha sağlıklı diyor.Deniz suyunun tuzluluğu balıkların tazeliğine yansıyor fakat aşırı tuzlu olursa tadı kötüleşir.Göl balıkları ise gölü temizlemede rol üstlendikleri için sağlıklı değildirler.

Tatlı su balığını, deniz suyuna yani tuzlu suya koyduğunuzda büzüşmeye ve sıkışmaya başladığını; tuzlu su yani deniz balığını tatlı suya koyduğunuzda ise, balığın şişmeye ve patladığını görmenizdir arasındaki fark. Yeme içme konusundaki ise, insan damağına daha uygun olan istatiklerce tuzlu su yani deniz balığıdır. Tatlı su balığı ağızda yavan bir tat bırakırken, tuzlu su balığı doygunluğu sağlar. Tatlı su balıklarının avcılığı daha kolay ve aksiyonsuz bir şekilde yapılırken, tuzlu su balık avcılığı daha meşakatli ve enerji gerektirir. Balıktan balığa göre değişen bu durum, büyük bir çoğunluğa göre doğru kabul edilmektedir.

Dışarıdaki sudaki tuzlu ortam vücut dokularından su aldığından tuzlu su balığı derisinden sürekli su kaybeder ve solungaçlarından geçer. … Tuzlu su balıkları tuzlu sularda ve tatlı su balıkları tatlı sularda yaşıyor