Uber yeniden faaliyete geçiyor.

Geçen sene web sitesinin yanı sıra uygulamasına da erişim engeli konan Uber‘e mahkemeden olumlu haber! Karar, mahkeme tarafından hatalı bulundu ve Uber’in erişim engelinin kaldırıldığı açıklandı.

">

Taksiciler artık kendini vazgeçilmez göremezler. Bu bile yeter onlara yok kısa mesafeye götürmem yok su yok bu

Bence herkesin çok işine yarayan bir uygulamaydı. Çok iyi olmuş gerçekten tekrardan erişimimizin olması.

Çok iyi olmuş. Taksiciler yine bir protesto yaparlar hemen onunda haberini alırız.

güzel haber.Uberi kullanan çok insan vardı.Bu kararla tekrar taksi ve uber kavgası çıkacak gibi.

Taksiciler iyice işin suyunu çıkarmışlardı. Hatta uberleri yollarda sıkıştırıyorlardı, taciz ediyorlardı. O haberleri unutmadım. Onu da geçtim birbirlerine bile “benim bölgemden (!) yolcu alamazsın” diye saldırıyorlardı sırtlanlar gibi. İnsanlar gerçekten çok acayip. Bakalım şimdi neler yaşanacak?

tekrardan erişim olması çok güzel olmuş. taksiciler biraz kuduracaklar ama yapacak bir şey yok. bir çok insan uberi kullanıyordu.

Çok sevindim taksi tekeline bir son verilmesi gerekiyordu. Müşteri seçenler, kısa mesafeye gitmek istemeyenler, insanı dolandırarak götürenler vs. daha bir çok sıkıntılı tavrı kendilerine hak görüyorlardı. Uber ile birlikte kendilerine çeki düzen verirler umarım.

Umarın geçen sefer olduğu gibi bazı taksicilerin zorbalıklarına maruz kalmazlar.

Gerçekten bu habere sevindim doğrusu. Ama umuyorum ki taksicilerle tekrar yüz göz olmak zorunda kalmazlar. Uber gayet konforlu, uygun ve de sapıklara maruz kalmadan, taksicilerin dolandırmasına kalmadan rahat bir şekilde yolculuk yapabildiğimiz bir mecra. Tekrar faaliyete geçmesine gerçekten çok sevindim…

İatanbul’daki taksici lobisi bu kararı tanımayacaktır. Ne olursa olsun devlet tarafından yasal bir düzenleme ile bu taksi işine el atılmalıdır. Bu şekilde tekelci zihniyet maalesef kaliteyi yerlere sürüklüyor. Her zaman rekabet şart. Ticaretin altın kuralı, rekabet kaliteyi arttırır.

kapatılması çok saçmaydı zaten. Geç kalınmış doğru bir karar. taksi tekelleşmesine ve taksici terörüne bir darbe olur en azından

Gerçekten çok sevindim çünkü çok iyi bir hizmetti. Bazen gideceğimiz yere ödemeyi online olarak yapmak ve gelip alacak kişiyi oylayabilmek ya da önceden seçebilmek çok iyi bir artı.

Müşteri seçen yakın mesafeye götürmemek için 40 takla atan taksicileri gördükçe iyi oldu diye düşünüyorum.

Taksicilere de bir çeki düzen verirlerse sanırım iyi olacak, uber boşuna kazanmadı bunca insanı.

Bu ne işe yarıyor bilmiyorum ama hakimin ve mahkemenin doğru kararını vereceğini düşünüyorum.

Uberin tekrar faaliyete geçmesi iyi oldu. Ulaşımda taksi yetersiz kalabiliyordu. Uber taksiye göre hem daha uygun oluyor.

Benim anladığım kadarıyla haberlerden, uberde sadece sarı taksiler gelicekmiş yani uber sayılmaz ki.

Umarım önceki saçmalıklar tekrarlanmaz. Umarım ülkemize hayırlı olur. Uber yeniden geldi

Bundan kaç ay önce taksicilerle kavga kıyamet halinde olan Uber’in protestolarla kaldırılması gündemdeyken şimdi hiçbir şey olmamış gibi yeniden gelmesi şaşırtmadı açıkçası. Kullanabilecek kesim için harika bir haber.