Ukrayna ve Rusya savaşının dünya ekonomisine etkileri neler olacaktır?

Ukrayna ve Rusya savaşının dünya ekonomisine etkileri neler olacaktır?

Bu savaş yakında dursa bile uzun yıllar konuşulacak ve dünyadaki bazı kötü olayların üstü bu olayla kapanacak zaten ve ekonomik krizlerin nedeni olarak da bu savaş gösterilecek. Zaten dünya ekonomisi bitmiş durumda ama daha beter hale doğru sürükleniyor. Tüm fakirler tamamen bitecek ama zenginler ceplerin, doldurmanın yolunu her zaman bulacaktır. Olan yine fakir halklara olacak.

Rusya avrupa birliğinden ve natodan gelen yaptırımlar karşısında zayıflıycaktır ama arkasında çin gibi devasa bir ekonomi var , Ukrayna ise sanırım kaybedilmiş bile olabilir NATO ile avrupa birliği bu işe dur demez ise polonya , almanya ve romanya onlara doğru gelen rusya tehditine karşı önlem almaya başlıycaktır. Artık sonları ne olur bilemeyiz belki azerbeycan için türkiye tarafına doğru gelebilir rusya . Ekonomisi bunu kaldırabilir mi sanmıyorum ülkemizdeki harcamanın çok büyük bir kısmı askeri rusya için de aynısı denilebilir ama doğal gaz sağolsun ekonomisi iyi.

Iki devlettende alınan ürünler doğal gazlar falan kaybeden tarafınki fiyatı yükselecektir bundan dolayı çok olmasada az bir şey etkiler