Ülkemizde futbolun bu kadar sevilmesine rağmen neden başarı yakalayamıyoruz?

Bence insanların ülkemizde sadece 3 büyük takımı tutmasından dolayı başarı gelmiyor.

Yapılan yanlış transferler , geleceğe değilde günü kurtarma adına yapılan para kazanma sistemi, alt yapının zayıf olması.

Türkiye’den bir futbolcu çıkma ihtimali düşük. Yanlış transferler. Yabancı oyuncu alacağımıza Türklerden alınsa daha iyi olurdu.

Başarı büyük paralar la yakanlanmaz başarı ideal oyun ve ruhla kazanilir eğer bir sistemin bir alt yapın yoksa birşey olmaz örneğin elimizde Ömer Faruk denen bir yetenek varken bunu kullanamiyorusn ve beleşe başka takıma gidiyor örneğin merih Demiral hic düşünülmemis ama dünyanın en iyi takımlarına transfer oldu biz bu gençleri oynaymayip 35 yaşında Gökhan Gönül 36 yaşında sosa 33 yaşında Caner 36 yaşında cisse bu paraları bu oyuncaklara verip gençleri soğuttuk örnek aldıkları defans çok güzel adamın yanında çöp birtane dangalak serdar var her maçta hata ve adam kaçırıyor kovacaksin İki senede 10 tane defans değişirse bı takimdan cacık olmaz Juventus takımı 20 senedir aynı defan ciellnini denen adam hala oynuyor şaşıyorum bunun gibi neleri var örnek Buffon yani başarı gençler le gelir çöpler le degil

Çünkü futbol Avrupa’da daha iyi oynanan bir spordur. Bu yüzden biz biraz geride kalıyoruz.