Ülkemizde insanlar neden sporda devamlılık göstermiyor?

İnsanlar neden spor yapmakta devamlılık getirmiyor ? Neden vücudunun şekle girmesini yatarak imkansız bir şekilde istiyorlar ?

gösteren azimli kesim var diğer kesim çabalasada olmayacağini bildiğinden yarim birakiyorlar çünkü kendilerini çok iyi taniyorlar

Çünkü iş yoğunluğu çok azim çok az sporu sevmek yok çalışmak yorulma zor geliyor

Çünkü kimse ilerisini düşünmüyor yani gerçekten sevmek için yapmiyor sporu hep bi ücret onun için gerçekten sevgi dolu yapsa kalici sğorlar olur

Ben ülkemizde gözlemlediğim kadarıyla belli küçük bir toplumdan başka kimse gerçekten spor yapmıyor bana göre. Şuanda ülkede popüler olan fitnessa tanıdığım herkes dış görünüş için gidip belli zaman sonra bırakmakta.

insanlarımız kendine deger vermiyor cunku tembellik cok fazla

İnsanlar tembelliğe alışmışlar çünkü düzenli bir şekilde spor yapmak zor geliyor.

Bazı insanlarımız bahane uydurmayı çok sevdiğinden dolayı çabuk pes ediyor.Çoğunlukta motivasyonel bozukluk ortaya çıkıyor.Motivasyon olmayınca ise insanlar amaçlarına ulaşamıyor.

Ülkemizde her şeyden çabuk bıkılıyor zaten bu yüzden gelişemiyoruz başarmak için pes etmemek gerekiyor.

Sporu zaman kaybı olarak döşünüyorlar diyebilirim.

Kimileri vakit bulup spora gidemiyor. Bazılarıda giderken sıkılıp bırakıyor.

Vakit buldukça spor yapılmaya çalışılıyor.Fakat çoğu zaman vakit bulunamayınca spor bırakılıyor.

Spor eskiye oranla arttı ama devam eden uzun yıllar cok nadir.yaş fazla olunca can önemseniyor o zaman artiyor

Sporu sevmiyor çoğu severek yapmadığı için de zaman kaybı geliyor. Oturup çay keyfi dedikodu keyfi yapmasını daha çok seviyor yurdum insanı. Amaan alan almış satan satmış deyip kendini salıyor kendine bakmıyor. Yurtdışında doğup büyüdüm ben, 6 aydır Turkiyede yaşıyorum evlendiğim için burda daha iyi anladım yurdum insanını.

Bizim ülkede spor yapan insan sayısı çok nadir. Avrupalılar spor manyağı özellikle Fitness

Spor hakkında bi hayli geride kalmış insanlarız, halbuki biliyoruz sporun saglıklı yaşam için şart olduğunu.

Ülkede alt yapılara yatırım olmadığı için genç çocuklara spora yöneltemiyoruz. Bu yüzden devamlılık da olmuyor.

Bence yörelerin birbirinden lezzetli yemeklerinden vazgeçmek yada fast-food tarzı yemek alışkanlığını bırakırsak spora bile gerek kalmaz diye düşünüyorum.