Ülkenin genel durumu nasıl değerlendirilir?

Ülkenin genel durumu sizce nasıl ilerki yıllarda bizi neler bekliyor

Ülkenin durumu hem ekonomik hemde sosyal olarak olumsuz yöne doğru hızlı bir şekilde gitmektedir.

Ülkenin ihraç ve ithal hatta iç sıkıntılarında da işimize yarayan ekonomi çok önemlidir onun dışında ülkenin korunma ve savaş savunma imkanları en önemli 2 olaydır.

Benim

benim dusuncem gittikce kotuye gidiyoruz ve genclerin duumu vahim issizlikten bahsetmeye luzum bile yok cunku piyasada ne is var ne is veren var genclerin gelwcekten umidi kalmamis durumda

evet bu çok üzücü insanlar işsiz aç kiralarını ödeyemiyor evlerine gıda alamıyor fatura ödeyemiyorlar çok kötü haldeyiz

Gnele durum olumsuz.Başlıca eğitim,ekonomi,iş istihdamı,ticaret-dış ticaret olumsuz ilerlemekte.

Ülkenin ekonomisine iç dış ilişkilerine eğitimine toplumsal yapısına bakılarak değerlendirilir. Türkiyenin durumun hiç iç açıcı olmadığı çok bellidir.

Ülkenin durumu bu aralar maddi ve manevi açıdan iniş ve çıkışlarla doludur .

Ekonomik olarak çok kötü durumdayız ülke olarak geçinemeyecek kadar kötü durumda olan insanlar var.

Daha gelişmekte olan bir ülkeyiz ama oldukça sıkıntılarımız var. Ekonomi alanında eğitim alanında. Belki sağlıkta biraz ilerlemiş olsakta ülkede mezun sayısı fazla iş veren yok bu sorun öncelikle çözülmeli.

Ülkenin genel durumunun iyiye gittiği söylenemez. Ekonomisi bozuk bir ülke kalkınamaz. Tarım ve sanayiye destek verilmeli. Üretim yapılmalı, İthalat azaltılmalı, ihracat yapılmaya başlanılmalı, eğitim de eksiklikler var bunların iyileştirilmesi gerek. İşsiz sayısı çok fazla, işsizlik sorunu çoğu insanın belini büken en önemli problemdir. İşsizlerin sesi duyulmalı.

İnsanların çoğu borçlu , işsizlik artışta , kredi faizleri yükselişte ve insanlarda geçim sıkıntısı var herşeyin fiyatı sürekli artmaktadır.

vallahi dolar daha da artarsa gelecekteki durumumuz belli :rofl:

Ülkenin genel durumu zenginler ultra zenginler dışında vasat. Her şey git gide zamlanıyor her şey. Yediğimiz, içtiğimiz, kıyafetler, aklınıza gelebilecek her şey. Zam var ama asgari ücret hala az. Zamlar daha da artmakta ama asgari ücret hala az. Kiralar tavan, e çocuk doğurun diyorlar doğuruyorlar 3-5 ama nereye kadar kim bakıyor onlara yetmiyorki maaş yeter mi? Her şey daha da zorlaşıyor. Allah sabır versin.

bakın benim yaşımın küçük olmasına rağmen ben bile sıkıntı çekiyorum yani ülkemizin sıkıntısı çok büyük yani ben dolara ve vergilere değinmek istiyorum bence dolar çok yüksek ve acilen düşmesi gerek tabii dolarla maaş almıyoruz ama dolarla harcıyoruz :slight_smile:) keşke dolarla maaş alsak neyse vergiler ise yüksek diye hiç devlete kızmayın halkımız vergilerini düzenli olarak ödemediğinden dolayı vergileri yükseltmek zorunda kalıyorlar bu yüzden devletin değil vergilerini düzgün ödemiyenlerin suçu oluyor bu neyse bence ülkenin durumu kötü yani daha değinmediğim onlarca konu var :smile:

Maalesef güzelliklerle dolu ülkemizin ekonomik durumu pek de iyi değil. İnşallah gelecek yıllarda inşallah ekonomik durumumuz düzelir.

yolumuzu pek aydınlık olarak göremiyorum. Atatürk ilke ve inkılaplarından uzaklaştıkça medeniyetten de uzaklaştığımızı hissediyorum

ülkenin durumu hiç iyi degil özelikle ekonimi ve egtim sistemimiz çok kötü kadın sidet hayvanlara şidet herşey var düzeltilmesi için ilk başta egtim gelir hayvanlara şidet uygulayanların allah belasını versin onların agzı var dili yok nasıl kıyarsınız kendi haklarını savunmazlar

Gunden gune fakirlestigimiz bir ulkede ileriyi gormek cok zor olmuyor.Herseye karsi yoksun duygularimizin artacagi kesin olarakk dusunuyorum

Şun yaşadığım kuşağı düşünürsek ülkenin vah haline