Umudun bittiği anda mucize gerçekleşir mi?

Umudumuzu yitirdiğimizde bir mucize olup çiçek açabilir mi hayatımızda?

benim umudum hiç bitmedi ki mucizeye yer yok :wink:

umudun bittiği anda tabiki mucize gerçekleşir hiç bir işten ümit kesilmez kendimizi sogutmamaliyiz

Mucize insanların başına gelmez sadece peygamberlerin başına gelen durumlardır. Umudun bittiği yerde de bir halt olmaz öyle umutsuz mutsuz yaşarız.

Evet kesinlikle. Tamamen umudunun bittiğini hissettiğinde Allah bir yol açar.

Umudumuzu yitirmeden yaşamak lâzım, yoksa moralimiz bozulur, umutsuz bir şekilde yaşamaya devam ederiz, her olumsuz durumların ardından güzel şeylerde gelir diye düşünmeliyiz.

tabiki de bu hayatta hiç birşey olmaz asla demeyin tam bitti derken tamamen yepyeni birşey çıkabilir karşınıza yeter ki ümidinizi inancınızı yitirmeyin.

Mucize her an vardır. İstemesini bilirsen

bekeldiğin mucize oluşmuyorsa kendi mucizeni kendin oluşturmalısın .Mesela herşeyi sıfırlamalısın sana darlık veren beklediğin mucize için geniş bir yer ayırmalısın hayatında

Çoğu zaman evet.

Öyle bir anımda gördüm ki bu soruyu… Ağlamayı kesip, öyle düşündüm. Uzun uzun. Ne için çabalıyoruz diye. Ne için? Neye değecek ki? Eğer hayatınızda sizi gerçekten sevecek biri yoksa ya da kavuşmanızın imkansız olduğu görünen, sonucu, mutlu sonu olmayan bir ilişkinin peşinden koşmak… Belki kalbinize öyle söz geçiremiyorsunuz ki… Ne ölmek ne de yaşamak istiyorsunuz. Neyin peşinden koşuyorum, ne için yapıyorum? Bunun sonu ne?? O kadar kalp kırıklığından ötürü tanrıya bile güceniyorsunuz. Benim kalbimin acı çektiğini görmüyor musun? Sesimi neden duymuyorsun, diye. Belki hayata karşı zayıfım ya da çok hassasım. Bilmiyorum. Ama umutlarım artık o kadar azaldı ki, keşke bir mucize olsa… :heart:

Sanırım kötü şeyler yaşamışsın.Aradığım yorum tam olarak bu. Gelip geçici dünya için birçok insana narin kalbimizin kırmasına izin veriyoruz Sevilmediğini, hor görüldüğünü ve değersiz olduğunu kendin dahi kabul ediyorsun. Mesela ben önceden kendimi dünyaya bile çok olduğumu düşünürdüm. Gereksizmişim gibi. Sonrasında fikrim değişti.
Şimdi bir kız kardeşin olarak söylüyorum, lütfen ağlayarak kalbini yorma. Evet bazen ağlamak kimseye anlatamadığımız şeyleri gözyaşlarıyla anlattığımız için rahatlarız. Ama fazla akıttığın gözyaşının faturasını kalbin ödüyor. Ben inanıyorum ki hayatında hiç beklemediğin anda bir mucize olacak… :heart: :heart:

Ne umut biter ne de mucizeler. Bakış açısına göre de değişkenlik gösterir. O an umudun yitip gittiğini düşünsek dahi mucize olur. işte buda ne mucizenin nede umudun bitmediğini gösterir. Her karanlığın illa bir aydınlığı oluyor.

Umut biterse bilmem ama umut bitmezse gerçekleşir

Mucize dediğin hiç beklemediğin anda gelir. Umudun bitmesine yakın gelir. Çünkü mucize can suyudur.

Mucize beklemek hayal perestliktir. Mucize aslında bakış açımızdır. Umudumuz bittiğinde her zaman bir yol bulunacağı aklımıza gelmeli ona göre hareket etmeliyiz. Her şerde bir hayır vardır deyip umudumuzu kaybetmemeliyiz.

Evdesin ellerin yanaklarında ve kara kara düşünüyorsun. Acaba bir çıkış var mı? Aslında cevap basit her şey kendinde saklı. kendini keşfetmen lazım.

Bazen hayatta öyle bir anlar gelir ki yaranıza merhem olur, fakat siz bunun her zaman farkına varamazsınız. Allah’tan ümidi kesmemek lazım, her zaman bir ümit vardır.

Bu yorumun için teşekkür ederim. Güzel yüreğine sağlık. <3 <3 Umarım hiçbirimizin hayatından mucizeler eksilmez, güzel kardeşim.

Böyle olsa keşke. Bazen tam ümidin bittiği noktada güzel şeyler olabiliyor.