Ünlü fizikçi Albert Einstein hangi yıl Amerikan vatandaşı olmuştur?

Ünlü fizikçi Albert Einstein hangi yıl Amerikan vatandaşı olmuştur?

Albert Einstein Almanya’da Yahudilere uygulanan yaptırımlar dolayısı ile Amerika’dan yerleşim talebinde bulunmuştur. İlk bir kaç denemesi sonuç vermesede, Amerika bazı şartlar ile Albert Einstein’ı kabul etmistir. Yıl 1932’dir.

Einstein, diktatör Adolf Hitler’in iktidara geldiği 1933’e kadar Almanya’da kaldı. Fizikçi daha sonra Alman vatandaşlığından vazgeçti ve Princeton’da teorik fizik profesörü olmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. 1940’ta ABD vatandaşı oldu ve 1945’te emekli oldu.

Ünlü fizikçi Albert Einstein yapmış olduğu birçok çalışma ile bilinmektedir Albert Einstein’ın dünya üzerindeki en zeki insanlardan bir tanesi olduğu bilinmektedir Albert Einstein’ın özellikle Almanya’da doğmasının arkasında kendi ülkesinde yapmış olduğu çalışmalarla birlikte daha sonradan yönetime Adolf Hitler’in gelmesi ile birlikte kendisini bu ülke içerisindeki yürütmüş olduğu çalışmalarda huzur bulamaz ve ülke içerisinde tutunamadı için bir müddet sonra Amerika Birleşik Devletleri taşınmaya karar verir arkasından Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınan ünlü fizikçi Albert Einstein Alman vatandaşlığından vazgeçtiğini beyan ederek bunu da kendisine açılmış olan ve hizmetine sunulmuş olan bir alanda çalışma yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gider ve 1940 yılında Amerikan vatandaşı olur 1945 yılında emekli olsa da yine kendisine ayrılan bölümde çalışmalarını devam ettirir Albert Einstein’ın yapmış olduğu çalışmalar neticesinde günümüzde birçok alana Işık tutulmaktadır.

ünlü fizikçi Albert Einstein 1933 yılında amerikan vatandaşı olmuştur.

Ünlü fizikçi Albert Einstein 1940 yılında Amerikan vatandaşı olmuştur. Yahudi olmasının büyük bir etkisi vardır.