Ünlü yazarın mezarı üstüne bina yapmışlar.

Tanzimat Dönemi ile özdeşleşen yazar İbrahim Şinasi’nin mezarının, Beyoğlu’nun Gümüşsuyu Caddesi’nde bulunan Ayaspaşa Palas binasının altında kaldığı ortaya çıktı.

Türk Edebiyatına katacağını katmış , ismini kazımış. Tabi rahatsız edici bir durum olabilir.Benim düşüncem ruhu huzurdadır, varsın mezarı olmasın.

Binayı yaparken nasıl fark edilmemiş ki anlamadım. Normal şartlarda fark edilmesi gerekmiyor muydu ki. Huzurlu uyusun eserleri bugün hala okunuyor, biliniyor.

Binayı dikerken temel kazılmamış mı nasıl fark edilmez mezar olduğu hayret bir şey.

Mezarın üzerine bina mı yapılır ? Başka yer mi kalmadı ev dikecek ? Birde Türk Edebiyatına bu kadar çok katkısı olan bir insanın.

bu durum ülkemizdeki yazarlara nekadar değer verdiklerini gösteriyolar

Ay çok kötü bir durum İbrahim Şinasi de çok sevdiğim bir yazardır çok huzursuz edici bir haber .

Önemli yazarlarımızın mezarlarına bile sahip çıkamıyoruz. Bu gibi değerlerimize bağlı olmalı ve onları korumalıyız.

Nasıl olur da bir ölü yazarın mezarını farketmez üstünde bina yapılır akıl almaz gerçekten fark etmemişler mi? Ya da görmezden gelmişler işte burası tartışılır.

Bu çok büyük bir saygısızlık .Böyle bir olaya kim nasıl izin verdi aklım almıyor.

Ölen ölür kalan sahlar bizimdir. Öyle düşünmüşler galiba ama saygısızlık

Son derece üzücü bir durum.Türk edebiyatına çok önemli katkılarda bulunmuş bir isimdir.

Ne kadar kötü bir durum. Değerlerimize böyle mi sahip çıkacağız. Neden zamanında sorumsuzca davranıldı acaba.

her yere bina dikiliyor diyorlardı da bu kadarınada ne denir bilmiyorum hangi devire denk geldik şaşırtıcı

Gerçekten saygısız bir davranış olmuş.Umarım bu sorun en erken şekilde düzelir.

Çok saygısızca bir şey bu ya. Her yeri betonlaştıracağız diyr yaptıklarına bakın…

Ne yazık ünlü yazar bu habere kadar maalesef pek ünlü değildi, üzerine ev yapılınca yazdıkları ile değil bu haberle hatırlandı yazık.

Belli ki farketmeden yapılan bir bina.Bence çok da abartılacak bir yönü yok.

şuan yaşadığımız yerlerin tümü bize geçmiş uygarlıklardan kalma her evin altında en az üç beş adet mezar var desem kesinlikle yalan söylemiş olmam

Bu büyük bir ustaya yapılan büyük bir saygısızlıktır. Hiç mi fark etmemişler? Ne büyük bir ayıp…