Üst kat komşunuz çok gürültü yapıyorsa!

Üst kattaki komşunuz çok gürültü yapıyor, gittiniz birkaç kez konuştunuz fakat sonraki günlerde gürültüler hala devam ediyorsa sorunu nasıl çözerdiniz?

1 Beğeni

Gürültünun niteliğine bağlı ne yapacağım. Örneğin evde deli gibi koşan bir iki çocuğu varsa yapacak birsey yok çocuklar durdan sustan pek anlamazlar. Evde bir kavga huzursuzluk varsa bir iki defa polis çağırabilirim ama daha fazlasını yapmam insanların özel hayatı sonucta kimse durduk yere kavga etmez ikisinden birinde bir sorun var demekki bunu çözecek kişi de ben değilim. Fakat sırf müzikle televizyonla falan olmadık saatlerde özellikle gürültü yapılıyorsa site yönetiminden yardım isterim.

Öncelikle sabırlı olmaya gayret ederim. Çünkü böyle durumlar şiddetle kesinlikle çözülmez çözülmemeli. Bu şekil devam eden bir sorun olursa gider uygun bir dille uyarırım. Baktım ki olmadı en sonunda apartmandan bir kaç kişi daha bulur gider karakola şikayette bulunurum. Olmadı en kötü sonuç mahkemeye kadar gider bu iş. Ama gene de şiddete başvurmam.

1 Beğeni

Özellikle hafta sonları yüksek ses müzikle uyanırdık bir ara ama çıkıp konuşunca anlayış gösterip bir daha olayı tekrarlamadılar.

1 Beğeni

Üst katta oturan komşunun zaten soruda belirtildiği gibi bir sıkıntısı var, işsiz güçsüz kişiler, laftanda anlayacak tipe benzemiyorlar, yöneticiye söyledim, yönetici de kendilerine söylediğini belirtti ama ben yöneticinin iletişime geçtiğini tahmin etmiyorum, böyle birisiyle ben ne uğraşacam, bir gün canıma tak ederse karakolu çağırırım, yeni kanuna göre komşun gürültü yapıyorsa cezası yeni meclisten çıkan yasaya göre üç bin lira, kendisi düşünsün, yapabileceğim başka birşey yok.

İlk başta güzellikle konuşurum baktım olmuyor ev sahibiyle konuşurum baktım ki yine olmuyor bu sefer kavgayla sonuçlanır sonu.

1 Beğeni

Çok fazla yüz göz olmak istemem lakin artık tahammül sınırlarımı aştıysa uygun bir dille uyarırım. Gerçi o tip insanlarda bunun işe yarayacağı da meçhul ama yapabileceğim tek şey de uyarmak.

1 Beğeni

Doğrusu ben çok yaşadım ve hala yaşıyorum kısmen. En az 10 kez uyardım gecenin bir vaktinde hem de. Ama yok adam iflah olmayınca aynı gürültüyü ben ona tabandan hissettiriyorum o gürültü yaptığı an ben de tavandan uyarıyorum o da tabanında hissedince deprem etkisi yaratıyor herhalde.

1 Beğeni

Gürültünün kaynağına göre uygun bir dil ile uyarılması gerekir.

Öncelikle gürültünün kaynağını öğrenirdim. Eğer sebep yoksa gider uyarırım.Uyardığım halde devam ediyorsam son çare olarak polise şikayet ederdim.

Öncelikle böyle bir durumla karşı karşıya kalmayı hiç istemem. Çünkü insanlarla uğraşmak gerçekten kolay değil. Bir kere söyledin, iki kere söyledin. Çözüm olarak ilk aklıma gelen diğer komşularla ve apartman yöneticileri ile irtibata geçip ondan yardım istemek, birlikte istişare yapmak olurdu herhalde. Bu durum birlikte yaşamanın getirdiği zorluklardan sadece biri.

1 Beğeni

Düzgün Bir Şekilde Ziline Basılarak Çok Gürültü Olduğunu Biraz Daha Dikkat Etmeleri Söylenir.

Komşularımız sürekli gürültü yapıyor ve uyarılara kulak asmıyor ise, bütün komşularımız ile birlikte bu rahatsızlığı belirtmeyi denerdim veya artık hiç çözüm yolum kalmamış ise evin huzurunu bozduğu için mahkemeye dava açabilirdim.

Üst kat komşum sürekli gürültü yaptığı dönemler oldu. Bu dönemlerde ilk olarak kendisini bu konuda uyardım. Sonrasında devam eden süreçte gürültü devam edince yönetici yolu ile durumu az da olsa resmiyete döktüm ve yöneticinin kendisini uyarmasını sağladım . Bundan sonra gürültü konusunda kendisi daha hassas davranmaya başladı. Eğer devam etse idi tabiki ilk etapta belediye ekiplerine bilgi verip onların sorunu çözmesini sağlayacaktım

önce düzgün ve kibarca uyarırdım ona biraz sessiz olma konsunda rica ederdim eğer olmuyosa polisiarardım

Gerçekten bazı komşular duyarsız oluyor ve hiç bir şekilde bu konuda hiç kimseyi düşünmediklerini söylemek istiyorum. Ama ne olursa olsun her zaman komşu kazanmak bizim için daha iyi olduğunu belirtmek gerekir. Bu yüzden evden çok komşu daha ön planda tutulması gerekiyor.

1 Beğeni

apartman yöneticisine söylemenizi tafsiye ederim.devam ediyorsa sikayet ederim polise

Gürültünün sebebine bağlı çocukları vardır belli saat aralığındadır sabır edilir. Fakat hadsizce gece saatlerinde gereksiz gürültü yapıyorsa çıkar sorarım sebebini. Üst komşumuz gece 2 de ev süpürürken yaptım. Afedersiniz ben saatin farkında değildim dedi ve özür diledi.

Duyarsız bir insan değilse ve sürekli gürültü yapmıyorsa birşey demem fakat sorumsuz bir insansa gereken bir şekilde uyarırım.

Bir ara öyle bir gürültü yapmıştı ki bende aldım elime sopayı vurmaya başladım tavana,