Uyurken kalp ağrıları neden oluşur?

Uyur iken kalp ağrıları neden oluşur ve çözümleri nelerdir?

Cok fazla seker kulanıldıysa olur veya hastalığına tetikliyen seyler yapabilir

Stresten kaynaklı ağrılar olabileceği gibi kalp damarlarında tıkanmalar nedeniyle de olabilir.

Kalp damarlarının tıkanık olması bu durumun başlıca nedenlerinden biridir .

Uyurken sol tarafa yatmak kalp agrısına sebeb olur

Yatar pozisyonda göğüs ağrılarının ortaya çıkmasının bir kaç nedeni olabilir. Bunlardan ilki anksiyetedir. Bunun yanında, mide sorunları yaşayan kişilerde daha yaygın, ancak midede hiç bir belirti vermeksizin göğüste ortaya çıkabilen reflu yanma ve ağrıları da olabilmektedir. Bir de yatma pozisyonunda, göğüste ortaya çıkan ani-keskin ağrı perikardit (kalp kasını çevreleyen zarın enfeksiyonu) için oldukça tipik bir belirtidir. Ağrının nedeni belirlendikten sonra, uzman hekimin önereceği tedavi yaklaşımıyla ağrıya neden olan rahatsızlıktan ve bu ağrıdan kurtulmak olasıdır.

Uyurken oluşmasının en temel sebebi sol tarafınıza yatmanız, yediklerinizden kaynaklı olabilmesi ya da kronik bir kalp hastalığınızın olmasıdır. Sorunun ne olduğunu anlamak için kardiyoloji doktoruna gitmek gerekiyor.

Yeterli su içilmediği için, pozisyona bağlı ve beslenmeden kaynaklanır.

kalbinizin üstüne yatıp ona yanlışlıkla basınç uyguladıysanız oluşabilir

Uyurken yaşadığınız kalp ağrıların çeşitli nedenleri olabilir.Mesela gün içerisinde fazla kafein almını,azsu tüketimi,sigara tüketimi gibi neden olabilir.Ama ciddi sağlık sorunlarından dolayıda olabilir bu yüzden en yakın zamanda doktora gidilmesi lazımdır.

Uyurken kalp ağrılarının meydana gelme sebepleri iki nedenden dolayı meydana gelir bunlar genellikle aşırı stres altında olmak veya kişinin gün içerisinde tüketmiş olduğu yüksek şeker oranından dolayı kaynaklanan bir rahatsızlıktır.

kalbin farketmeden üzerine yatmak, gün içinde yenilen, içilen yanlış şeyleri veya sigara, alkol tüketimi yüzünden kalp rahatsızlıkları oluşabilir.

Uyur iken kalp ağrılarının oluşmasının sebebi kişinin bir hastalığının olmasıdır.Diğer bir sebebi ise uyumadan önce aldığı besinler olabilir.