Uyurken odadaki fişler çekilmeli mi?

Uyuduğumuz odada prizleri çekmez isek radyasyon yayar mı? Zararları var mıdır? Uyurken odadaki fişler çekilmeli mi?

Bütün elektrikli, pilli cihazlar elektromanyetik dalgalar yaymaktadır. Gün içerisinde çokça maruz kalmaktayız. Bu cihazlar bizim sağlığımızı çok tehdit etmediğini düşünsek de bu zararların sürekliliği biz fark etmesek de vücudumuzda, psikolojimizde olumsuz etki bırakmaktadır. Bu sebeple uyumadan önce kullanmadığımız bütün elektrikli cihazların fişini çekmek hem bizi koruyacaktır. Hemde karbon salınımı konusunda müspet bir etki yapacaktır. Unutmayın ki saçımızı kuruttuğumuz saç kurutma makinesinin çalışırken yaydığı radyasyon ve elktromenayetik etki çok tehlikeli olarak değerlendirilmektedir.

Bence çekilmelidir , şimşek falan carptiginda bir patlama falan olabilir .

Çekilmelidir çünkü güç yakmaya devam eder . Elektrikten tasarruf etmek isteyenler bu konulara dikkat etmelidir .

Telefon normal halde de radyasyon yayar. Yalnız televizyonun fişi takılı olduğunda televizyon yarı çalışır durumda olduğu için radyasyon yayma ihtimali olabilir. Yani fişlerin çekilmesi en mantıklısıdır.

Mutlaka çekilmesi gerektiği yönündeyim. Şarj aleti patlaması sonucu ölen genç bir kızın haberini okuduğumdan beri geceleri prizde şarj aletini bırakamıyorum, korktum açıkçası, her ne kadar elektronik eşyalar çalışmasa da prizde kaldığı sürece düşük woltlarda enerji harcar, oda faturalara yansımaktadır. Bu nedenle kullanılmayan fişleri gece olmaksızın çekilmelidir. Boşuna elektrik yakmaz, hemde tasarruf etmiş olursunuz. :slight_smile:

Gece uyurken bu aletler gereksiz ise çıkarın ama gerekli ise sizden uzak olması yeterli çünkü gün içinden her şeyden radyasyon kapıyoruz engellemek çok zor .

oluşabilecek herhangi bir kaçağa önlemek amacıyla fişler çekilmeldir.

Çekmekte fayda var tabi her ihtimale karşı yangın çıkmasın diye çekin

Çekilebilir de çekilmeyebilirde yani ürünler kapalı durumdayken fişlerin takılı olması zararlı değildir.