Uzaktan eğitimin olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

Sizce okullar açılmalı mı uzaktan eğitim faydaları ve zararları nelerdir?

okullar keşke açılsa.Fakat böyle bi dönemde okulları açmakta çok yanlış olur.Online eğitime gelirsek bana kalırsa hiç faydası yok.Kendi kendime çalışarak yapıyorum başka çare kalmadı :/.Elbet faydasını görende vardır.Fakat ben görmedim.

Bence yüzyüze egitim acılmalı cünku cogu ögrenci uzaktan egitimi anlamıuor ve buda derslere olan ilgilerini dusuruyor bence ben böyle düşünüyorum.

Şuan baktığımızda olumlu yanı neredeyse yok denecek kadar az. Okula gitmeyen çocuklar sokaklarda, aileler zaten iş başında böyle olunca çocukların virüsten uzak olduğunu söylemek doğru olmuyor. Bir çok öğrencinin bilgisayarı yok olanların ise interneti yok! Uzaktan eğitim devam ederse bir nesil eğitime uzak kalacak.

Olumlu yönleri yok denecek kadar azdır. Virüs var bulaşmasından korkuyoruz tamam ama heryerin açıkken eğitim alanarının kapalı olması olayı çok saçma bence. Gerekli önlemler alınıp okulların açılması lazım. Yoksa online eğitim bir öğrenciye %20 den fazla verim veremez. Aynı zamanda adil olduğunu da düşünmüyorum köylerde internet çekmeyen çocukları düşününce.

olumlu yönü kimse dışarı çıkmıyor demeyi isterdim ama çıkıyorlar yani bir okullar açılsa bile değişen vaka sayısı öyle aman aman artmaz yani olumlu yani pek yok olumsuz yani öğrenci zorla girmek zorunda değil derse ki zaten okulu sevmeyen biri için şuan hayat güllük güneşliktir dersler 9 da başlıyor bu öğrenci öğlen 1 de kalkıyor yani olumsuz yani derslere verilen ilgi yok bir zorunluluk yok o yüzden kimse çalışmaz yani 8. ve 12. sınıflar hariç onlar bir şekilde youtubeden yada başka mecralardan bir şekilde ders çalışmak zorundalar olumsuz yani işi öğrenciye bırakırsan o iş yürümez zaten öğrenci okulu sevmiyor ki yani çoğu öğrenci okula ne için gittiğini bilmiyordur. sadece git diyorlar zorunlu diyorlar o yüzden gidiyordur.

Vaka sayılarına bakılacak olursa okulların açılmaması bence daha mantıklı. Fakat her yerin açılmış olup okulların kapalı kalması da öğrencileri rahatsız eden bir durum haline geldi. Uzaktan eğitim benim gibi sözel ağırlıklı dersleri olanlar için çok bir sorun yaratmasa da çevremde sayısal bölümleri okuyanların zorlandığını görüyorum.

Bence uzaktan eğitimde ciddiyet , samimiyet yok çok soğuk ben mantıklı bulmuyorum ama şu zamana bakılacak olursa en iyi çözümlerden biri

Uzaktan eğitim corona virüsün yayılmasının önüne geçmek için bir önlemdir ve bu sebeple olumlu yönü vardır. Ama internete erişimi olmayan öğrenciler eğitime ulaşmakta da sıkıntı çektiği için olumsuz etkilenen bir kesimi de vardır.

Uzaktan eğitime geçilmesiyle beraber üniversiteler kendi sistemleri üzerinden MEB’e bağlı kurumlar ise TV ve EBA aracılığıyla öğrencilere ulaşmaya çalışıyor. Aslında gerekli alt yapının böyle zamanlar için önceden hazır olması avantaj sağladı fakat yine de teknik aksaklıklar devam ediyor. Kimilerine göre uzaktan eğitim uygulaması yararlı oldu, kimisi de hiç memnun kalmadı. Özellikle ilkokul seviyesindeki çocuklar için sınıf ortamında bile dikkati toplamak zorken evde öğrencilerin ne kadar verim aldıklarını bilmiyoruz ama yine de böyle bir salgın durumunda evde kalmaktan başka seçenek olmadığı için teknolojinin fırsatlarından olabildiğince yararlanılmalı.
Salgının hızını olabildiğince azalttıktan sonra, vaka sayılarını kontrol altına aldıktan sonra belki yüzyüze eğitime geçilebilir fakat şu an bunun için erken olduğunu düşünüyorum. Uzaktan eğitim tabii ki sınıf ortamı gibi bir öğretim sağlayamayabilir ama tehlikeli salgın hastalık durumunda teknolojinin bu kadar gelişmiş olmasını lehimize çevirebiliriz.

Kademeli olarak açmaya başladılar ve sonuçlarını deneyimleyerek göreceğiz! Henüz virüsü tam tanımamış tanımlayamamışken belli başlı sektörler ölmesin diye kapitalist bir biçimde bu tür deneyler sağlıklı mıdır bilemedim? Çocuğa bulaşır mı başlarına bir şey gelir mi demeyi geçtim bulaşık çocuk evdekileri hasta edip öldürür mü? Sanırım sürü bağışıklığı için gerekli adımlar! Kapitalizm sonuçta!

Uzaktan eğitimin derslerinin olumlu yönleri; sonradan izleme ve istediğin kadar izleme avantajı . Olumsuz yönleriyse; internetin yavaşlığı sebebiyle ekran donması veya sesin gitmesi, bazı kesimlerde internete ulaşamama problemi. Dezavantajı olumlu yönlerinden fazla. Yine de her şeyden önce sağlık gelmeli o sebeple şu an okullar açılmamalı. Hem dünyada ve ülkemizde vakalarda artmaya başladı.

olumlu yönleri:
hastalık bulaşma riskini azaltması
çocukların dinlenebilmesi
olumsuz yönleri:
çocukların derslerden uzak kalması(her ne kadar canlı ders yapılsada okulda canlı canlı işlenen derslere benzemiyo yüzden yüz yüze eğitim daha mantıklı)
her insanda telefon , tablet ,bilgisayar gibi teknolojik aletler bulunmuyor
her yerde internet yok ve her ailede de internet yok

olumsuz yön olarak herkesin akıllı telefon tablet lap topu olmayabilir olumlu yön ise virüsü azaltmak sanırım