Uzmanlar gözlük kullananları uyardı!

Virüs nedeniyle maske takan gözlüklü insanlara uyarı geldi. Maskenize dokunduktan sonra gözlüğünüze dokunmayın. Uyuyor musunuz kurallara?

Gözlük kullanmıyorum ama etrafımda çok fazla insan var bu hataya düşen.Hatta bunu eldiven kullanarak bile gözlüğünü düzeltmeye çalışanlar falan var.

Gözlük kullanmadığım için hiç bu tarz uygulamalarım da olmuyor nedense. Ama gözlük kullananlar varsa uyulması gerekiyor tabii ki…uyulmalı…

Virüsün bulaşıcılığı çok fazla her türlü zeminde tutunabiliyor. Üstelik her zeminde farklı sürelerde tutunabiliyor. zaten en başından beri gözlerin virüse açık bir bölge olduğu söyleniyordu. Gözlükde göze çok yakın bir konumda olması riski arttırıyor
Dikkat etmek gerekli.

Gözleri kusurlu olanlar için bir dert daha… Zaten gözlük kullanımı başlı başına bir dert. Bir de korona yüzünden daha da sıkıntı çekecekler.

Normalde lens kullanıyorum ama pandemiden sonra gözlük kullanmaya başladım . Maskeye gözlükten daha çok alıştığım için öne maske takıp sonra gözlük takıyorum maalesef.

Sırf bu hatalara düşmemek için hem de sürekli maske üstünden gözlük kaydığı ve gözlük buğulandığı için dışarı çıkamıyorum. Sürekli gözlük ittirmek zorunda kalınca da insana sinir basıyor. Bunlara acil çözüm gelmeli salgın 3 4 sene daha sürerse ne yapacağım evde…

Dışarıdan geldikten sonra gözlüğümü hep yıkarım. Ne kadar dikkatli olursan ol insan fark etmeden de olsa gözlüğüne dokunuyor. En güzeli dışarıdan geldikten sonra yıkamak.

Gözlük takmıyorum ama zaten covid olan birine yakın durduktan sonra ister gözlüğüne dokun ister dokunma zaten bulaşır hastalık.

Kendimize dokunmaya korkar olduk artık. Eskiden havadan, sudan nem kapma denirdi, şimdi virüs kapma oldu.

Maske ve gözlüğü birlikte takmak zaten çok zor oluyor. Tabiki dokunmamak gerekir ama düşündüğüm zaman buna pek de uymuyorum sanırım. Çok zor bir durum zaten bife dokunmamak ek zorluk getiriyor maalesef.

sonuçta gözlükte temiz olmuyor sürekli el değen bir şey sürekli olarak temizlenmesi öenmli.

çünkü bu şekilde virüsünün bulaşma alanını genişletebiliriz bence insanlar kendisine dikkat etmeli ve dokunduğu yerlere dikkat etmediler.

bende gözlük kullanıyordu,ama malesefki maskeyle beraber gözlük kullanmak çok zor oluyor gözlük düzgün durmuyor ve buhu yapıyordu o yüzden LENS kullanmaya başladım daha iyi kullanışlı ve rahat, sizede tavsiye ederim.

Her kafadan bir ses çıkıyor.Uzmanlar bunu diyorsa doğru olabilir dinlemekte fayda var.

çok haklı. dokunulmaması gerekiyor. gerçekten gözlük kullananlar için çok zor bir durum. sonuçta diğerleri sadece maske takarken sorunlar yaşarken onlar gözlükle maskenin beraber getirdiği sorunları çözmek zorunda kalıyorlar. gözlüğe dokunmamak zor olabilir ama insanların buna dikkat etmesi gerekir. bu zorlu süreç bitene kadar. hani eğer dokunuyorsanız bile eve geldiğinizde gözlüğü dezenfekte etmekte yarar var.

Ben genelde dikkat ediyorum. Özellikle gözlüğümü sürekli mikrofiber gözlük beziyle siler ve maskeye dokunduktan sonra hiç bir şeye dokunmam.

Halkımız umarım buna dikkat eder, kimsenin sağlığının kötü olmasını istemem herkes kendini korusun ve dikkat etsin lütfen.

Gözlük kullananlar için maske büyük sıkıntı gerçekten. Ah bir de o buhar yapması yok mu… Neyseki artık kontakt lens kullanıyorum, o konuda kafam rahat.