Uzun boylu olmak ilişkiyi etkiler mi? (Bölüm 1)

Uzun boylu olmak ilişkiyi etkiler mi? Boy ilişkide ne kadar önemli?

Boy yerine göre önemli olabilir. Bunu söyleyerek illa erkek ile kız arasında boy farkı olacak; erkek daha uzun olacak şeklinde demiyorum. Boy farkı her iki cinsiyet için de fazla olmamalı. Yani ne kız oğlandan çok uzun olmalı, ne de oğlan kızdan çok uzun olmalı. Bence en ideali budur. Kızlar genelde 1.80 ve üzeri uzun erkek istiyorlar. Kızın boyuna bakıyorsun 1.55… Bir kız olarak söylüyorum, kim ne derse desin nereden baksan uyumsuz oluyor. Boy farkı fazla olmamalı. Ha diyorsanız ki biz birbirimizi böyle çok seviyoruz, ondan sonrasına ben karışamam. Uzun lafın kısası; uzun boylu olmak veya olmamak ilişkiyi biraz etkiler. Fakat boy, ilişkide çok önemli değildir.

Bir ilişkide anlaşmak önemli, ama yinede insanlar ilişkilerinde fiziki bakımdan biraz da olsa uyum sağlaması gerekir, arada çok farklar varsa ilişkilerde sorun yaşanabilir.

İlişkide boy arada çok fark varsa önemlidir. Eğer iki kişi arasında boy farkı yoksa sorun da yoktur. Yani ikisi de uzunsa problem yoktur ama aradaki fark fazla ise sorun olabilir. Arada fark olup mutlu olan sıkıntısız olan da vardır tabiki ama bunlara istisna diyebiliriz.

1 Beğeni

Boyu boyuna huyu huyuna denk olsun diye bir söz de vardır!

Gerçekten iki kişi birbirini seviyor ise ortada gerçek bir aşk var ise ikisinin de boya takılacağını düşünmüyorum. Takılmaması da gerekir. Sevdiğin insanın boyu uzun/ kısa ne fark eder sevdikten sonra?

1 Beğeni

bence boyun hiçbir alakası yokki yani tabi hepimiz parklarda genellikle çiftleri birbirine yakın boylarda görüyoruz ama yani bence bu ilişkinin boy ile alakası yok yani insanlar kız veya erkek olsun ben 1.80 boy 80cm en istiyorum mu diye düşnüyorlar? :slight_smile: ama parklarda böyle görmemizin sebebinide erkeklerle kadınların boy ortalamalarının birbirlerine çok yakın olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Bir ilişkide insanlar birbirine değer veriyor, seviyor ve saygı duyuyor ise o ilişkide fiziksel özellikler pek önemli değildir. Ama yine de bazı insanlar için fiziksel özellikler önemli olabilir.

1 Beğeni

Aslında bakarsanız boydan çok ilişkiyi her türlü durum etkiler. Soru boy olarak geldiği için farkın artması durumunda şahsi düşüncem oldukça etkilediği yönündedir. Birinin aşırı uzun diğerinin kısa olması kişi bakımından ele alındığında kısa olan kişiyi özgüven yönünden , uzun olan kişiyi de partneri ile ilgili düşünceleri bakımından etkileyecektir. Bu bir zaman problem olmasa da ilerleyen süreçler de yaşanabilecek olası tatsızlıklara neden olabilir.

1 Beğeni

Boy tabikide önemli bana göre.Meselâ kızın boyu erkeğin omuzlarında oldugu zaman iyi, ama bazı çiftleri görüyorum da kızlar daha da kısa oluyor hoş olmuyor.Tabi bu benim görüşüm…

1 Beğeni

Günümüz kadınlarına ve erkeklerine bakıldığında tabiki etkiler ben kendimden biliyorum ve bir örnek vereyim internetten tanıştığım kızla yüzyüze buluştuğumuzda ondan kısa olduğum için direk nedenini söyleyerek gitti boy gerçekten çok önemli

1 Beğeni

Uzun boylu olmak kadın için etkili mi degilmi bilmem ama erkek icin aslında çokta etkili degil ama eger uzun boyluysan cok kisa boylu kiz olmayacagini düsünüyorum ben .

1 Beğeni

ilişki de boyun hiçbir önemi yoktur. sadece sevgililer arasında boy olarak eşitsizlik varsa birbirleriyle eğlenme konusu olur :slight_smile:

1 Beğeni

Bir ilişkide en önemli faktörler, anlaşmak, karşılıklı sevgi ve en önemlisi ise güven. Uzun boylu olmak bir ilişkiyi etkilemez.

1 Beğeni

İnsanlar kıyafetiyle karşılanır, erdemiyle ağırlanır, karakteriyle uğurlanır. Dolayısıyla “Boy” gibi bir vücut özelliğinin kurulan ilişkiye etkiye etki etmesi yüzeysel bir yaklaşım olur. Böyle beklentiler, içi boş ve devamı olan beklentilerdir. Karşımızdaki insanın karakterine, ağzından çıkan sözlere odaklanırsak kendimizi değil karşımızdaki insanı dinlemiş dolayısıyla da sağlıklı iletişim sağlamış oluruz. Gerçekçi beklentilerle gerçek bir ilişki yaşamış oluruz.

1 Beğeni

Boy, kilo, güzellik, çirkinlik, yaş bunlar gereksiz birer sayı, hepsi de önemsiz. İki insan birbiri ile anlaşabiliyorsa, gülebiliyorsa, sohbet edebiliyorsa, birbirlerine saygı duyabiliyorsa tamamdır. Uzun ya da kısa boyun hiçbir önemi kalmaz.

1 Beğeni

Kişiden kişiye göre değişen tercih meselesidir. Kimi ilişkilerde sorun teşkil edebiliyorken kimiside bunu dert etmeyebiliyor. Benim kanımca mühim olan anlaşabilemektir. Mesele saygı duyup saygı gösterebilmek, ilişkiyi yürütebilmektir

1 Beğeni

bu kişisel bir tercihtir. kanımca ilişkide dış görünüşün pek bir önemi olmamalıdır. güzellik/yakışıklılık göreceli bir kavramdır…iç güzellik her şeyin başında gelmelidir.

1 Beğeni

Fiziksel etmenler ilişkiyi etkilememli etkiliyorsa o ilişkiyi gözden geçirin sevginiz boyunuzdan kısaysa boynuzlarınız boyunu geçebilir

1 Beğeni

Boy çok önemli bir faktör bence. İdeal boysa kız erkeğin kalp hizasına gelir ve sarılınca pıt pıt kalp sesi duyulur. Ama tabiki boyun bir önemi yok sevginin gerçek olduğuna emin olduktan sonra. Kalbinizi pıt pıt ettiren insanlar bulun yakşamlar.

1 Beğeni