Uzun ömürlü evliliğin sırları nedir ,nelerdir?

Uzun ömürlü evliliğin sırları nedir ,nelerdir ? Mutlu evliliğin altın kuralları nedir?

Uzun bir evlilik için ilk başta güven ve saygı şart.Saygının ve güvenin bitmesi çiftlerin elinde.Öncelikle aile içi tartışmalar kavgalar mutlaka oluyor önemli olan kişiliğinizden ve terbiyenizden taviz vermemektir.Ölçülü olmak şarttır.Eşler birbirini dinlemeli,konuşurken ölçmeli tartmalı.Malesef birbirine karşılıklı küfür eden çiftler var ki bu durum evliliği yıpratan bir durumdur.Ne saygı kalır ne sevgi.Bu yüzden asla küfür etmemeli.Ailelerde çok önemli.Eşlerin arasına girmemeleri gerekir.Yani mutlu ve huzurlu bir evlilik için eşler birbirini karşılıklı olarak alttan almayı öğenmeli.Saygı ve güveni yitirmemeli.

Uzun ömürlü evliliğin sırı sevgi ve saygıdır. Evlilik için öncellikle doğru kişiyi bulmak önemlidir. O kişiyi çok iyi tanımak gerekir, onun sizi sevgisinden,güvenilirliğinden,dürüstlüğünden,sadakatinden emin olduktan sonra evlenmeye karar verilmeli. Birbirini iyi tanıma fırsatı bulmayan kişiler evlendikten sonra pişman olabilir. Evlilikte önemli olan eşinizi sevmeniz, ona saygı duymanızdır. Birde çiftlerden biri sinirliyken diğerinin sakin olması gerekir. Yoksa tartışmalar çok büyüyebilir. Evlilikte çiftler hoşgörülü olmalıdır.

Uzun evliligin sırrını yaşayan ve tecrübe sahibi insanlar daha iyi bilir. Sorulduğunda ise en önemlisi güven,saygı ve karşılıklı anlayış çok önemlidir. Bir ilişki önce güven üzerine kurulur. Güven olmadan ne sevgi kalır ortada ne de saygı. Huzurun olması iki kişinin yani evli çiftin elinde. Elindekiyle yetinmeyi bilmek , başkasına ev içindeki sorunları anlatmamak , üçüncü kişileri kendi kişisel meselelerine dahil etmemek , eşlerin birbiri arkasında durması da çok önemli bir unsur bana göre. Ne olursa da kalp kırmaktan çekinmek. Kırılan kalp eskisi gibi olmaz . Merhametli eşten daha iyisi yok. İçinde merhamet ve Allah korkusu taşıyan kimse zaten Allah’ in kulunu incitmekten çekinir.

Altın kuralı sabirdır .Eşine sabredersin,ailesine sabredersin,çocuğuna sabredersin, belirli bir sosyal cevreniz vardır onlara sabredersin, ev işlerine sabredersin ,dışarda çalışıp yorulup eve gelip bir yığın sorumlulukların sizi beklediğini görünce onlara sabredersin ve evlilik böylece uzun ömürlü olur.

Uzun evliliklerin temeli karşılıklı anlayış ve hoşgörüye dayanmaktadır. Çiftler birbirine sevgi ve saygıyla yaklaştıkça aşamayacakları bir durum yoktur.

Uzun evliliğin sırrı karşılıklı hoşgörüye dayanmaktadır çiftler birbirine saygılı, sevgili, hoşgörülü, dürüst davrandığı zaman o evlilik uzun sürer.

Sevgi saygı ve dürüstlük bunlar olursa ve güvenide unutmayalım bunlar varsa herşey vardır ve çok çok uzun sürer

Uzun ömürlü evlilik bana göre en önemli sırrı saygılı ve sevgili olmaktır eşine karşı

Uzun ömürlü evliliğin sırrı aslında çok nedenleri var. Saygı, Sevgi, Güven en başta bunlar gelmektedir. Birbirlerini çok seviyor ise, ölüme kadar birbirlerine sadık kalacağına, sevecegine, birbirilerine söz verdiler ise ömür boyu evlilik budur. Sevgi ve Güven varsa, her şey yolunda gider ve birbirlerine ölene kadar severler, sayarlar, değer verirler ve kimsenin mutluluklarının bozulmalarına izin vermezler asla diyorum.

Uzun yıllar evliliğin sırrı başta Sadakat olmak üzere güven sevgi saygı hoşgörü ve huzur bir evlilikte Eğer bunlar olduğu sürece ol evliliğin temeli sağlam ve hiçbir zaman Sarsılmaz ve
bitmeyecek ömür boyu sürecek.

İlk yıllar çok önemlidir,bu dönemde yaşam boyunca evlilik sürse bile onarılmayacak kötü şeyler yaşanabilir,günümüzde özellikle evli kişilerin aileleri bu konuya çok dikkat etmeli,herkes benim çocuğum üzülmesin diye hareket ediyor,kişiler evleniyor ama ailelerinden ayrışamıyor ve ilişkiler birbirine giriyor,bir başka nokta da şu iki insan evlendiğinde her iki kişinin sivri yanları birbirlerine batar işte bu sivri yanları hep birlikte törpülersek batmamaya başlar.

Uzun ömürlü bir evlilik için sırlarını öğrenmek uzun süre evlilik yapmış kişilere sormak daha doğru bir sonuç verecektir ancak en temel sebepleri söylemek gerekirse birbirlerine karşı oluşan saygı sevgi ve en önemlisi sadakatli bir güven çerçevesinde yaşamaktır.

en önemli olan sevgi, saygıdır üsluplarımıza dikkat etmeliyiz iyi veya kötü durumlarda anlayış elden bırakılmamalı

Kavgasız , mutlu bir hayat geçirmektir. Zaten kavgasız bir hayat mutluluğu da beraberinde getirir.

Uzun ömürlü bir evlilik için en önemli şartlar sevgi, saygı ve güvendir. Bir evlilikte sevgi olmazsa temeli düzgün atılmamıştır, bir ilişkide saygı olmazsa insan kime ne diyeceğini bilemez, bir evlilikte güven olmazsa sırtını kime yaslayacaksın. Bunların dışında kişilerin birbirine olan konuşma tarzı, sadakat, birbirlerine olan inançları gelir. Evliliklerini kurtarmak için çocuk yapıp ilişkilerini daha da kötüye götüren bir toplumda yaşıyoruz. Bu hiç iyi örnek değil.

Uuzun ömürlük evililler için sevdiğin kişi ile evlenmek gerekiyor zorla evlilik olmaması gerekiyor evlilik içerisinde saygı şevkat ile yaklaşmak gerekiyor bağırıp birbirlerini kırarak hareket edilmemesi gerekiyor.