Uzun süre suda kalmak zararlı mıdır?

Tatile gittiğimizde uzun süre kalıyoruz ve parmaklarımızda buruşma oluyor. Bu zarar verir mi vücuda?

Uzun süre suda kalmak kulak iltihabı riskini arttırabilir.

Evet zararlıdır. Biyolojik olarak hemolize uğrarız hemolizde vücuttan daha seyreltik yerde hücrenin içindeki suların çekilmesidir böyle durumda enzimlerin çalışabileceği ortam dengesizleşir ve canlının hayatı tehlikeye girer.

Tatil zamanlarımız çok uzun süreler olmadığı için çok zarar vereceğini düşünmüyorum.Fakat banyoya sürekli girmek zorundayız.Burada uzun kaldığımızda parmaklarımız buruşuyor.Bu nedenle banyoda çok kalmanın zararlı olduğunu düşünüyorum.

Uzun süre suda kalmak zaralı olucağını düşünmüyorum fakat uzun süre suda kalırsa ellerimiz ayaklarımız buruşabilir

her seyin fazlasi zarar sozu burada devreye giriyor

Zararlıdır. Vücudumuz dışarıya su verir ve bu durum da ellerimiz ayaklarımız buruşmaya başlar.

Bencede zararlıdır. Vücudumuz gerekli olan suyu dışarı atar .

Zararlıdır, uzun süre suda kalmak cildimize zarar verir, duş alırken bile 15 dakikadan fazla kalmamalıyız, fazla suda kalmak cildimizde kuruluğa sebep oluyor.

Kısa ama anlamlı bir söz var her şeyin azı yarar fazlası zarar diye. Bugünün bilimi sayesinde bu sözün ne kadar doğru olduğunu anlayabiliyoruz.
Yazın yüzmek için denize gittiğimizde, tuzlu su nedeniyle farkında olmadan çözülmüş tuzu vücudumuza alırız buda tansiyonu çıkarak etken olarak geri döner. Sıcağın ve tansiyonun etkisiyle kalp krizi riski ortaya çıkar.