Uzun yol gitmek insana huzur verir mi? Nedeni nedir?

Seyahat ederken kısa mesafedense uzun yola gitmek insana huzur verip rahatlatır mı

Kimine huzur verebilir ama ben gibiyse huzur vermez bana uzun yol olmuyor kafam götürmüyor uzun yolu.

Gittiği yol güzelse bir de sonu güzelse o kadar güzel gelir ki hem de. Arabayı sürerken batan güneşin arabanın içeri dolması,radyoda sevdiğin bir şarkı…

Genç yaşlardaysanız ve sık seyahat eden biri değilseniz uzun yolculuk yapmak huzur verip rahatlatıcı olabilir. Çünkü kendinizle başbaşa kalıp kafa dinlemek, belki de hayallere dalmak için epey vakit bulmuş olursunuz. Ama bu yolculukların sıklığı ve mecburiyeti arttıkça çabuk geçmesi için uyursunuz.

Uzun yolculuklar her zaman keyif verir.Giderken yeni yerler görmek insanlara farklı bir huzur verir.

Dışarıyı izlemek müzik eşliğinde hayallere dalmak keyiflidir. Her ne kadar keyifli olsa da uzun yol baş ağrısı ve vücut yorgunluğu yapabilir.

Genelde yolculuklar sessiz olur ve o yolculuklar gece olursa daha bir sesiz ve hızı verici olur insan biraz kendi içine döner huzur bulur bu yolculuklarda.

Uzun yolculuklar muazzamdır. Hele birde sonu ya denize yada doğaya çıkıyorsa. Ayrıca uçak yolculuğundansa kendi özel aracınızla bilmediğiniz yollara sapmak daha keyiflidir. Navigasyon kullanıp otoban yolculuklarında o bıdı bıdı konuşan emir veren makinayla yolculuksa berbat.

tabi insan insana değişir çünkü bazısı sevmez uzun yolları ama bence huzur vericidir çünkü insanı dinlndirir sanki tüm dertlerinden uzaklaşmış gibi hissettirir. Beni mutlu ediliyor açıkçası. Kafamı azda olsa dağıtmamı ve her şeyden uzaklaşmamı sağlıyor.

Yolculuklar çoğu zaman kafa dinlememizi ve sakin bir kafa ile düşünmemizi sağlar, onun için tabiki de huzur verir.

Cam kenarında ve müzik eşliğinde uzun yol gitmek insana huzur verir. Bir çok şeyi sakin kafayla düşünmemizi sağlar ve rahatlatır .

Uzun yola çıkınca insan yolu izleyip düşüncelere dalıyor. Kendiyle yalnız kalıyor hayaller kuruyor şarkı dinlerek bu da insanın ruhunu dinlendirir huzur mutluluk verir.

Daha fazla düşünme süresi oluyor insanın. Aracın dışını izlemek de son derece keyiflidir.

Kendi aracınla gidilirse istediğin gibi gittiğin için huzur verebilir, otobüs yolculuğu herkeste huzur vermeyebilir, daha yorucu olabilir.

Kesinlikle veriri her ne kadar ucak güzel olsada otobuste yapılan yolculuk bir ayri huzur veriri tabi buna artı olarak sıkintida verir

Tez canlı biri olduğum için uzun yollarda sıkılıyorum. Araba tutuyor. Daralıyorum herkes sevmez bu yüzden. Uzun yola çıkınca yol hiç bitmeyecek gibi oluyor.

Benim için çok çok huzur verici. Gece olacak ve hafiften müzik çalacak. Tabi başkası sürerse güzel oluyor. Dışarıyı izleyerekten gidiyorsun.:slight_smile:

Bu kişiden kişiye değişebilen bir durumdur. Bazı kişileri uzun yol tutar. Başı ağrır, midesi bulanır, kendini iyi hissetmez. Fakat bazı insanlar için uzun yola gitmek gayet keyifli olabilir. Uzun yolda dışarıyı seyretmek, müzik dinlemek gayet keyifli oluyor. Hele ki tren ile yapılan uzun yolculuklar ayrı bir huzur veriyor insana.

Kesinlikle uzun yol huzur verir insana yaşadığı yerden uzaklaşmasını izlemek iyi gelir.

Gidilen yerin verdiği mutluluk sayesinde uzun yol gitmek insana huzur verir.