Uzun yolda seyahat ederken yol arkadaşı edinir misiniz?

Otobüste, uçakta, trende metrobüste vs yolculuğunuz esnasında yol arkadaşı edinir misiniz?

Hayır genellikle müzik dinleyerek veya film izleyerek yolculuğun bitmesini bekliyorum. Öyle kolay arkadaş edinemiyorum.

Hayır gerek duymam. İnsanlar ile kaynaşmayı sevmem. İşime bakarım. Laf atan olursa da yabani bir şekilde benden uzak tutarım. Çünkü tanımadığım insanlar ile yol arkadaşlığı kurmama gerek yok.

Yol arkadaşı edinmem. Çünkü ben yol boyunca kulağıma kulaklığı takıp müzik dinlemeyi ve o anın tadını böyle çıkarmayı seviyorum. Yalnız yanıma yaşlı teyzeler falan oturursa illaki muhabbet ediyorlar. Ee haliyle katılıyorum bende soru sorunca.

Yanımda eğer akranım benimle yakın yaşta birisi varsa sohbet ederim tanışırım tanımaya çalışırım çevrenin genişlemesi önemli

Uzun yola genellikle eşimle gidiyorum artık. Önceden yalnız giderdim gerek duymazdım, müzik dinleyerek gitmek daha keyifli geliyordu o zamanlar bana.

edinirim tabıkıde yol arkadası hem yalnız kalmamamıza tardımcı olur hem vakıt gecırmemız ıcın ıyıolur aynı zamanda ıse yolda yardımcı olur

yol arkadaşı olursa zaman çabuk geçer bence. Yol boyunca eşlik etmek güzel.

Evet ama yanımdaki insana bağlı bu. Yanımdaki kişi sıcak kanlı ve iyi bir insan ise zaten ister istemez kaynaşa biliyorum. Hem yolculuk daha güzel ve hızlı geçiyor diyebilirim.

Uzun yola giderken mümkün olduğunca yalnız takılmaya çalışırım. Yine de bunun çok mümkün olduğunu söyleyemem. İlla ki birisi gelip laf atıp muhabbet başlatır. Genelde ülkemi gündemi olur konuşmalarımız.

Yanımdaki kişiye bağlı ama ganelde uzun yol yorucu olduğu için arkadaştan daha çok uyumaya ihtiyacım oluyor. Uyumayı tercih ediyorum.

evet genelde arkadaşlarımla olmaktan yaniyim ama her zaman bu durumda olamıyorum tek başınayken müzik dinler ve öyle yolculuk ederim

evet arkadaşım olmadan çekilmez o kadar yol

Yok fazla gerek duymam ben genelde müzik dinleyerek yolculuğumun bitmesini beklerim.

bana göre uzun yolda en iyi arkadaş kulakligim ve müziklerim. Şarjım biterse dost edinebilirim :joy:

şehirler arası olursa ediniyorum ama şehir içi arkadaşa ihtiyacım olmuyor.

hayır edinmem sessiz sakin yolculuğu severim şahsen

Uzun yolda bir yol arkadaşın olursa güzel olur. Varacağın yere kadar sohbet eder dertleşir insan.

evet balık burcu arkadaş edinmekle bire birdir her yerde sadece bir konuşmama bakar ona kendimi sevdiririm kanının bana kaynamasını sağlarım hemen 1 dk geçmeden arkadaş oluruz :slight_smile:

sohpet edecek ve yeni bi hayat tanımak için en güzeli uzun bi yolculuktur bazen :grimacing: sanırım fazla felsefik oldu