Vardiyali çalışmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Arkadaşlar vardiyalı çalışmayı Almanlar bulmuş,olumlu ve olumsuz yönleri hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?

Bence avantajı yok. Çünkü bazen gece bazen gündüz çalışıyorsun. Gece çalışırsan gündüzleri uyursun. Bu yüzden vardiyalı çalışmak bence kötü.

Uyku düzenin kalmıyor. Vücud belirli bir standartta alışamadığı için iş hep zor geliyor.

guzel bı sistem iş olsun da çalışmak olsun da boş işlerden gene iyidir ne bılım vardiyalı olunca daha az yorulur insan gibime gelıyor

Ardialı çalışmak kolaydır veya zordur o dükkan hiç kapanmaz o zorluğu var

Ne geceniz belli ne gündüzünüz. Hiç sevmiyorum öyle işleri. Saatiniz belli olsa daha iyi bence

ben vardiyeli çalıştım berbat bir durum gece gündüz yok

ben çalışmıyorum ama vardiyalı bence sakat iş yaa uyku düzeni yok gecen gündüzün bellisiz ama gündüz bir iş olduğunda onu yapabilirsin burası güzel.

Ben iyi bir sistem olduğunu düşünmüyorum belirli bir düzenin yok bir akşam bir gündüz.

Olumlu tarafları gündüz boş vaktin kalabiliyor. Olumsuz tarafları ise uyku düzensizliği yaratıyor ve hayatınız belli bir düzene oturtulmuyor.

Bence hiç bir avantajı yoktur. Ama dezavantajı oldukça fazladır mesela: hayat ritminiz değişiyor , sağlık sorunları yaşıyorsunuz , aileyle yeteri kadar ilgilenemiyorsunuz vb… Bir çok olumsuz durum gibi .

İş veren için olumlu. yedi gün yirmi dört saat üretim oluyor.

Vardiyalı çalışmanın avantajı bana göre yoktur. Çünkü bazen gece bazen gündüz çalışmak, insanın düzenini bozar.

Avantajı bazı şeylerden mahrum kalmazsın. Örneğin akşam çalışıyorsan sabah gezebilir, işlerini halledebilirsin. Dezavantaj ise uyku düzeni bozuluyor fakat alışmak mümkün.

Güzel sistem aslında ama gececi iken haftanız yalan olur. Gündüzcü olmak rahattır.

Cevap çok ta yazmakla bitmez herkese kolay gelsin yani .

Bilmem.bence avatajdir daha iyi oyke omasi yoksa sacma olur

hicbir olumlu yonu yok bence fabrikada uc vardiya calisiyorumdum insanin gecesi gunduzu karisiyor sosyal hayatin olmuyor gece vardiyasindaysan gunesi goremiyorsun hic guzel bir sistem degil bence

Bence avantajları gece vardiyesinde patronun müdürün olmamasıdır sadece. Geri kalan bütün herşeyi dezavantaja girer gece uykusunu hiç bir şey tutmaz gündüz uyuduğunda hiç uyumamış gibi hissedersin kendini hele birde evliysen ne coluğunu görebiliyorsun ne çocuğunu görebiliyorsun.