Veli WhatsApp Grupları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Veli WhatsApp Grupları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Hangi Durumlarda Gereklidir?

ogretmene kolaylik bilgilendirme acisindan… velilerede kolaylik tabiki tek tek insanlara yazmak zor olur hele kalabalik siniflarda

Eğer çocuğunuz yoksa bu durumu anlamamanız çok normal ancak veli WhatsApp grupları gerçekten çok gerekli olan bir şey. Okulda olan bütün problemleri, yapılacak olan toplantıları ve daha birçok şeyi o grupta konuşuyorlar bu nedenle gerçekten bütün veriler açısından son derece kullanışlı olan bir grup diye düşünüyorum. Bunun dışında genellikle sınıf anneleri seçiliyor diğer veliler tarafından ve bu Veli WhatsApp grubunda genellikle bu anne yönetiyor. Eskiden böyle şeyler yokmuş ama bunun gibi şeyler olması annelerin çocuklarıyla daha iyi vakit geçirmesini ve daha fazla şeyden haberi olmasını sağlıyor.

Bence güzel bir çalışma. Velilerin birbirleri ile iletişimi cocuklarıda etkiler. Böylelikle saygı sevgi oluşur

Kızılca kıyamet gibi. Aslında ebeveynlerin de yer yer çocuksu özellik gösterdiklerini düşünüyorum bu gruplarda.

okul icin gayet basarili.

birbirlerinden haberdar oluyorlar.

Benim gibi veli olamayan birinin bu konu hakkındaki görüşlerini dile getirmesi ne kadar doğru bilemem fakat yine de cevaplayacağım.
Ben uygulamanın bu amaçla kullanılmasını doğru bulmuyorum açıkçası. “Veli WhatsApp Gupları” diye bir oluşumun varlığından bile haberdar değildim, ta ki soruyu görene dek. Araştırdım biraz. Gerekli ve faydalı özelliklerinin olmasının yanı sıra, boş konuların döneceği bir ortama da zemin hazırlayabilir pekala. Bilhassa öğretim üyelerinin, tabiri caizse, burnundan getirebilir bazı veliler. Kullanacak velilerin bilinçli, sorumluluk sahibi anne babalar olmaları gerekmektedir ki uygulama, amacının sınırlarını aşmasın. Tabi ülkemizde bunu beklemek bile abes kaçar. Sosyal medyayı doğru amaçlar için kullanmıyor pek çok yetişkin. Bu durumda, oluşturulan bu gruplar arasındaki konular farklı boyutlara ulaşıyordur eminim (!)

Bence aynı ortamda aynı işte vs. bulunanlara tek tek mesaj atmaktansa burda bir kere atmak yeterli oluyor.

Çocuğunuzdan bilgi almak için gerekli. Orada ne oldugu veya ne yapılması gerektiği bilgisi veriliyor .

Tabiki çok işe yaradığı durumlar var programlar toplantılar gibi.Yalnız bazen basit konuların çok büyük sorun haline geldiği yer olabiliyor.

İş,eğitim gibi her amaç için gereklidir.Ben çok faydalı buluyorum bu grupları.

belli kurallar koyunca gayet güzel ilerliyor . Evet gerekli bence çünkü bi konu olduğunda ortak bi çalışma yapmak kolay oluyor.

güzel bi uygulama olduğunu düşünüyorum. Veli lerin hem tanışması açısından hem de çocukların durumu açısından güzel bişey

aslında doğru kullanılsa faydalı olabilirdi ama bence veliler yanlış kullaniyor

Velilerin çocuklarından bir haber olabileceği ve diğer velilerle herhangi bir planlama yapabileceği bir sistemdir.

Henüz katılımcısı değilim ancak yararlı olabilir diye düşünüyorum.