Veliler (anne-baba) en iyi öğretmenler midir?

Bence doğru bir fikir anne ve baba sizin dünyaya geldiğiniz ilk andan beri size bir şey öğretmeye çalışırlar.

Evet bence veliler en iyi öğretmenlerdir çünkü anne baba çocuğun üstüne ne kadar düşerse çocuklar da o kadar saygılı , eğitimli ve görgülü olur.

En iyi öğretmen demek için o ailede olmamız gerekiyor. Çünkü bazı anne ve babalar çocuklarına karşı çok sorumsuz bazıları terk edip gidiyor anneden babaya göre değişir bence

En iyi öğretmendir diyemem ama çocukların öğretmeni oldukları kesin. Çocuk anne ve babasının aynası gibi toplumda onlardan gördüklerini yansıtıyor bizlere. İyi veya kötü ne gördüyse onu taklit ediyor.

Velilerimiz en iyi öğretmenlerimiz olmasa da ilk öğretmenlerimiz oldukları kesindir. Doğduğumuz andan itibaren çevremizdeki insanların davranışlarını, konuşma tarzlarını, insanlarla iletişim şekilleri gibi birçok özelliklerini örnek alırız. Bize o dönemde en yakın kişiler anne-babamızdır. Her çocuk anne babasından izler taşır. Aslında bu, ileride nasıl bir insan olacağımızın temellerini hazırlamaktadır. Her anne-baba çocuklarında iyi izlenimler bırakmayabilir, bu yüzden en iyi öğretmenlerimiz değil, ilerideki davranışlarımızın temellerini oluşturan ilk öğretmenlerimizdir.

evet. çocukların öğretmenleri velileridir. çocuklar aileden ne öğrenir, ne görürse onu yaparlar. bu yüzden ailelerin vereceği terbiye çok önemlidir. neden bu çocuk böyle oldu ya gibisinden cümleler kurmamak için kendi çocuğunuzu küçük yaşta en iyi hal ve hareketlerle donatın.

Bence öyledir sonuçta okula başlamadan önce çocuğa her şeyi öğreten ailedir. Öğretmen daha bilgi tarzı öğretir aile hayata dair…

En iyi öğretmen olmalıdırlar. Çocuklar doğar doğmaz en çok anne ve babasıyla vakit geçiriyor ve bu yaşları hayatı boyunca onu etkiliyor. Anne babaların çocuklarıyla olan ilişkilerine bu açıdan dikkat etmeleri gerekir ki sonrasında kendi ayakları üstünde durabilen , başarılı, özgüvenli bireyler yetiştirebilsinler.

Evet öyledir cunku cocuklar okula gitmeden önce egitimleri ailede baslar ailenin cocuguna kattigi bilgilerden sonra ikinci ogretim yeri okuldur ögretmendir

Bence de eğitimin en iyisi anne babadan gelir.Öğretmenin söylediği şey bir yere kadardır.O da bir zamandan sonra tekrar etmedikten sonra gider.
Ama anne babanın nasihatlari ve öğrettikleri daima kalıcıdır.

Bu ebeveynden ebeveyne göre değişir… Bu durum bütün öğretmenler için aynıdır. İyi manada hayatına dokunabilmişse bir öğretmen o kadar öğretmendir insan hayatında.

“Ebeveynler en iyi öğretmenlerdir” demek doğru olmaz çok sığ düşünceye sahip, ilgisiz, sevgisiz vs. gibi ebeveyn örnekleri de çoktur. Ama en iyi öğretmen olmaya çalışmalılardır…

anneler ve babalar iyi öğretmen olmalıdır çünkü çocukların ilk öğretmenleri anneleri ve babalarıdır. ilk idolleri de onlardır onlar hep örnek olmalıdır. çocukta ilk önce karakter eğitimi onlar tarafından verilir. bu yüzden dikkat edilmelidir.

Tabikide okul hayatına kadar bile biseyler ogrenseler okul hayatlarindaki ilk adımlarına öğrendikleriyle adım atmaya başlarlar

Uzmanların da söylediği gibi ilk eğitim evde başlar. Anne baba ne kadar bilinçli hareket ederse, çocuğuna ne kadar güzel örnek olmaya çalışırsa çocuk için iyi bir öğretmen olabilirler. Hepimiz biliyoruz ki edindiğimiz çoğu özellik çocukluktan gelen şeyler. Genelde zaten bir insan anne babasından ne gördüyse en başta onu biliyor tabi zamanla değişebilir bu durum ama bir çocuk için ilk öğretmen anne babadır.


Tabiki öyledir.Çünkü aile bireyin ileri yaşamını etkiler ve birey ailenden ne öğrenir ve görürse gelecekteki karakterinde bunu yansıtır.

Kesinlikle öyledir ilk eğitimlerimizi anne ve babamızdan alırız öğretmenler pekiştiricidir.

Bence onlar hem en iyi hem de en kötü öğretmen olabilirler iyi olabilirler ama onlar yanlış yaptıklarında kötü öğretmenlerden de daha kötü konuma düşerler

En iyi öğretmen değil ama en iyi örneklerdir. Çocuk belli bir yaşa kadar onların yaptıklarını sorgulamaz, direkt doğru kabul eder.

ilk ve en iyi öğretmenlerdir. Kişinin eğitimi daha anne karnında başlar ve daha sonra ebeveynlerinin davranışları doğrultusunda şekillenir. Anne ve babasından temel eğitimini düzgün almış bir çocuk okul hayatında daha başırılı olur.