Venedik nerededir? Şehrin özellikleri ve tarihi yerleri nelerdir?

Venedik nerededir? Şehrin özellikleri ve tarihi yerleri nelerdir? Hangi dili kullanıyorlar?
image">image

Venedik italyanın ünlü ve tarihi şehirlerindendir. Bu şehiri turizmin gözdesi haline getiren en önemli özelliği ise şehrin suyun üzerine yapılmasıdır.

Venedik İtalya’dadir ve suyun altında kalmış şehir olarak bilinir bir çok tarihi yapıları mevcuttur İtalya’ya gidildiğinde benim tavsiyem ilk görülmesi gereken şehirlerden biridir

Venedik faliyetleri ile ünlülüğü ile bilinmektedir.Yeri ise italyada bulunmaktadır.Çoğu kişi gezmek için bu yere gelmektedir.

İtalya’nın deniz seviyesinden düşükte kalan ilidir. Sanılanın aksine yapılan evler kanala göre değil aslında daha sonraları su altında kalmıştır. Yani evler su altında kalmıştır. Zamanla böyle bi yapılaşma meydana gelmiştir

Adriyatik Denizi kıyılarında kurulu sular şehri Kuzey İtalya’nın doğusunda bulunur.

  • Palazzo Ducale
  • 2. Ca’ Rezzonico Saray ve Müzesi
  • 3. 3. Frari Santa Maria Gloriosa Bazilikası
  • İtalya denilince akla gelen şehirlerdendir. Su kanallarından oluşan bir şehirdir. Bu nedenle kanallar şehri olarak geçer. Roma ve Bizans imparatorluklarına ev sahipliği yapmıştır.Bu şehirde Unesco’ya kayıtlı tarihi eser bulunmaktadır. Kıyı şehri olduğu için tarih boyunca balıkçılık şehir sakinlerinin geçim kaynağı olmuştur.