Veresiye teklifi tartışmasında iki işletme sahibi bıçaklı saldırıya uğradı.

Bursa’da, Suriyeli işletme sahipleriyle müşteri arasında bıçaklı arbede yaşandı Veresiye nedeniyle çıkan kavgada üç şahsın bıçakla saldırması neticesibde iki işletmeci yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Ne alıp veremedikleri var anlamıyorum ,biz kimlere güveneceğiz bilemiyorum. En ufak bir kavgada neden bıçak bıçağa saldırırlar onu da anlamıyorum, biraz erkek olsun insan gibi konuşarak halledin . Ha konuşarak olmadı git şikayet et hakkını ara. Veresiye teklifi nedir , veresiye mi kaldı artık valla bunlarda saçma sapan sebepler aramışlar afedersiniz. Veresiye 10 yıl önce kalktı Türkiye de bu adamlar köyde yaşıyordu galiba anlamadım gerçekten. İyi gene ölen falan olmamış, cana gelen mala gelsin gerçekten.

Suriyeli adamların nasıl işletme açtıklarını geç de veresiye kavramından bıçaklı arbedeye geçmek çok sinir bozucu ve üzücü bir olay.

İnsanca tartışılmayacak artık anladığım kadarıyla.Herkes bıçak ya da silah kullanma gereği duyuyor en ufak tartışma da bile.

insanların bu tahammülsüzlükleri ve saldırgan tavırlarından sonra bu haberleri daha çok duyacağız gibi çok yazık

Adamların hayatları olmuş veresiye. Her şey bedava iken para mı vereceklerdi. Hala bakıyoruz bunlara.

İyice şiddete meyilli bir toplum olduk. Bu nedir arkadaş. Cezalar caydırıcı olmadığı sürece yakında sokağa dahi çıkmaya korkacağız.

en ufacık şeyde bıçağa dayanmaları gerçekten çok yanlış. veresiye nedir. bunun olayı mı olur. çok yazık gerçekten

Veresiye vermek istemeyenler ve ceplerinde parası olmayan istediğini alamayan halk böyle şeyler normal yani bu devirde zaten cebinde parası olan bir durduk yere veresiye istemezler.

Bu tip haberleri iki katı üzücü buluyorum! Birincisi olayın kendisi, ikinci ise neden sadece işletmecinin Suriyeli olduğu bilgisi veriliyor. Bıçaklanan kişinin uyruğu neden yazılmadı? Bu habere benzer olaylar iki Türk arasında da yaşanabiliyor. Algı yönetimi dedikleri bu mu?

Orta doğu insanının ve tabi bizlerin en kötü uyu gidilen yerlere entegre olmak yerine gittiğimiz yerdeki kendi yaşam tarzımızı devam ettirmek istiyoruz. Bundan kastım inançlar değil elbette onlar ayrı. Adalet, hukuk, kuralları tanımıyoruz. Bizden kötülerde gelince aynı şeyi biz garipsiyoruz.

Veresiye sistemi kaldırılmalıdır. Çünkü iki taraf için de sıkıntıları var. Biri alacağını alamıyor. Öbürü vereceğini veremiyor. Artan borç yığını ve tahsil edilemeyen borç. İflas…