Vücut direncini yüksek tutmak ve formda kalmak için ne yapmalı?

Vücut direncini yüksek tutmak ve formda kalmak için ne yapmalı?

spor yapmak, sağlıklı ve dengeli beslenmek, kesinlikle gün içerisinde bol bol su içmek, sinir stres yapmamak, mutlu olmak ve moralini her şeye rağmen yüksek tutmak gibi şeyler.

Tabiki de spor yapmak, sağlıklı beslenmek, herşeyi kafaya takmamak hayattan zevk almaya bakmak.

Spor yapmak ilk aklıma gelen oldu. Spor formumuzu korumamız sağlar. Ayrıca bizi dinç kılar.

Vücudumuza aldığımız her yiyeceğe,içeceğe her birine dikkat etmeli. Bağışıklık sistemimizi olumlu etkileyen yiyeceklekre yönelmeli
Düzenli ve doğru şekilde sporumuzu yapmalıyız.

Tek çare düzenli beslenmek ve güzel spor bu konuda.Direnç artırmak adına da meyve,sebze kuru yemiş ek olarak tercih edilebilir.

bol bol şu içmeli

Strese girmemeli, bol bol su içmeli, fazla düşünmemeli, koşmalı, meyve sebze yemeli,Hobi edinmeliyiz.

Günlük bir düzeni olmali spor yapmalı , sağlıklı ve düzgün beslenmek en önemli etkilerden ve uyku saatleri oldukça büyük bir etken bunların olması durumunda direnci büyük ölçüde düzelir.

Öncelikle düzenli bir beslenme ile vücut dinç ve zinde olur. Öğün atlamamak lazım vede kalsiyum ve protein ağırlıklı beslenerek kendimizi güçlü hissedebiliriz. Yemek sonrası düzenli yürüyüşler ilede form tutulabilir.

öncelikle sabah yürüyüşleri yapmalısın sonra kendine uygun bir spor dalı seçip kendini ona adapte etmelisin ve tabiki bol su içip, dengeli beslenmelisin

Vücut direncini yüksek tutmak için dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Öncelikle uykunuzu iyi almanız gerekir. İyi ve kaliteli bir uyku uyumalısınız. Beslenme hususunda dengeli beslenilmeli. Fazla ve kalitesiz kalori alınmamalıdır. Bitkisel ve hayvansal gıdalar dengeli bir biçimde alınmalıdır. Ayrıca düzgün giyinilmelidir. Mevsimine uygun yazın serin tutacak ve kışın sıcak tutacak kıayferler tercih edilmeli. Vücut direncini arttıran bitkisel takviyeler gerekli ölçülerde ve periyotlarda tüketilmelidir.

En başta tüm sporculara bakılırsa insan sürekli formda kalması için spor yapmalıdı. Spor sağlığın en kolay adresidir. Spor yaptıkça vücut direnci de artar.

Düzenli beslenmeli ve her gün düzenli yürüyüş, spor yapmalıyız.

Fala inanmayın ama falsız da kalmayın demişler. Fal baktırabilirsiniz.Böylece bedavadan mutluluk hormonları serotonin ve endorfin salgılarsınız.10liraya sağlıklı bir hayat anlayacağınız.Spor vs.de yapılabilir.Stresten uzak kalın ama