Vücuttaki kaşıntıya ne iyi gelir?

Vücuttaki kaşıntı neden olur? Kaşıntıyı ne geçirir?

Vücutta kaşıntı pek çok farklı sebepten dolayı oluşabilir. Dermatolojik hastalıklar ya da farklı bir deyişle cilt hastalıkları, iç hastalıkları, alerji ve bazı ilaçların yan etkileri, vücutta kaşıntı nedenleri arasında geniş yer bulur. Sıkıntı ve strese bağlı olarak görülen kaşıntı, vücudun belirli bölgelerinde olabileceği gibi vücut genelinde de görülebilir. Kaşıntıya neden olan dermatolojik hastalıklar ve iç hastalıklarının bir bölümü şu şekilde sıralanabilir.

demir saf demir iyi gelir benim baba sırtına sürüyor geçiyor zamanla bence çok faydalı ama bunu gidip eritirsen öyle değil onarın özel doktorları var biz şişesini 50 tlye almıştık içiledebilito nasır falan her şeyi geçiriyor uçukda dahil :smiley: AMA BUNU BULMAM BENCE BİRAZ AZ ihtimalli :smiley:

Ben genelde alerjiden dolayı kaşınıyorum , kızartıp yara yapmamak için vücudumu kolonya döküyorum ya da duşa girip rahatlıyorum.

Son zamanlarda aşırı şikayetci olduğum bir durum kendisi. Kolonya genelde hafifletiyor

güzel bir ılık duş aldıktan sonra kaşıntıya vazelin sürün.

kaşıntı genelde vücudun gösterdiği alerjik bir tepkimedir, bizde genelde kaşıntının olduğu bölgeye az bir şey kolonya dökülür ve ovalanır ki hep etkili olmuştur.

Sinek ısırığının kaşıntısı sinir bozucudur. Kaşıdıkça daha da kaşınır. Zaten insan vücudunda görülen çoğu kaşıntı hissi de böyle olur. Eğer zorlarsanız deri soyulacaktır. Bunun için hep kolonya sürülmesi tavsiye edilmiştir. Tabii kaşınan yeri kaşımamalısınız. Yoksa kısır döngü hep devam eder.

Şu son dönemlerde başıma cok geliyor. Normalden biraz daha fazla sıcak bir suyla duş alırsanız şayet herhangi bir probleminiz kalmıcaktır.

Vücutta kaşınmaya iyi gelen şeyler, kaşıntıyı giderici kremler kullanmaktır. Bepanthol kaşıntı kremi kaşıntıyı bir saniyede kesiyor gerçekten çok işe yarayan bir krem. Onun dışında ise soğuk bir duş almak da iyi gelecektir.

Vücuttaki kaşıntı için, kaşınan yeri biraz kolonya ile masaj yaparsanız kaşıntı geçebilir, kaşıntıya iyi gelen kremlerde kullanılabilir…

Buz, şişlikle beraber kaşıntı varsa ısırgan otu kaynatılıp suyu içilir, sabun kullanımı o bölgelerde azaltılmalıdır arttırabilir.

Kaşıntı için olduğu yere ardıç yağı surun kaşınan yerleri kükürtlü sabunla yıkanır.

Benim kaşıntıyla ilgili çözümlerim soğuk su uygulamak, pudra sürmek, kolonya kullanmak, birde kaşıntı kremi olan travazol kullanmak

çok kaşınan bir yere sirkede bekletilmiş sarımsak sürtülebilir. bu sayede kaşıntı geçer

Vücuttaki kaşıntının sebebi belirlenmeli öncelikle. Genel anlamda yulaf , çok teskin edici bir üründür. Yulaf lapası, ya da yulaf özü içeren kremler kaşıntıya çok iyi gelir. Zeytinyağı, susam yağı, bal içeren losyonlar kullanılmalı ve düzenli şekilde devam edilmelidir.

Vücutta kaşıntı genelde alemin olarak görülür ve buna da doktor tedavisiyle krem hap gibi ilaçlar iyi gelebilir…

alerji ve egzama gibi ciltte oluşan kuru yada ıslak deformasyonlar sonucu oluşur . Sivrisinek isirmalarinda ,stres sebebiylede olur .sarı kantaron yağı iyi gelir eğer çözüm bulunmaz ise bir dermatolog gitmeniz gerekiyor

Kaşıntıyı giderecek kremler kullanılmalı ve bu durumun ciddi bir hastalığa çevirmemesi için bir doktora başvurmalısınız.

eğer yüzde ise çok fazla kurcalanmadan hemen bir doktora götürülmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü yüzdeki en ufak bir yara hemen kötü hastalıklara çevirebiliyor.