Waveboard nedir? Nasıl kullanılır? Nasıl çalışır?

Waveboard nedir? Nasıl kullanılır? Nasıl çalışır?Açıklayınız.

8 Beğeni

Waveboard nedir?

  • Waveboard kaykay olarak bilinen bir sürüş ekipmanıdır. Ancak waveboard’ın temel yapısında klasik kaykaylardan daha farklı özelliklere sahiptir. her bir tarafta bir teker olmak üzere toplam olarak iki teker ve birbirine bağlı levhalardan oluşmaktadır. waveboard kendine özgü bir esnek yapıya sahiptir. esnek yapıya sahip olduğu için daha güvenli ve özgür bir şekilde üzerinde kontrol sağlanabilir.

Waveboard nasıl kullanılır?

  • Öncelikle Waveboard, yani kaykay kullanmadan önce ilk aşamada biraz zor olur. Onun için dizlik, kas, ve kolluk takmak oldukça önemlidir. Yeni öğrenmeye başladığınızda önce ekipmanınızı tamamlayın, düşüp yaralamalara karşı kas, dizlik, ve kollukları takın. Hazır olduğunuzda önce araba geçmeyen düz bir yerde öğrenmeye çalışın.
  • Önce Waveboard 'un ön kısmına bir ayak yerleştirin. Sağ ayağını kullanmayı alışkanlık edinen insanlar önce sağ ayağını, sol ayaklarını kullanmaya alışkanlık edinen insanlar ise önce sol ayağını kullanmalı. Öncelikle öndeki ayak ile waveboard 'u hafifçe ileri itilir, ardından ise diğer ayakla üzerine çıkıp dengede tutmasını sağlayın. Ilk aşamalarda öncelikle dengede durmayı öğrenmek oldukça önemlidir.
  • Her gün kısa alanlarda **waveboard’**la dengede durmayı ve sürmeyi öğrenin. Her gün düzenli olarak yaptığında zaman ilerledikçe profesyonel olarak sürülebilir.

Waveboard kullanmanın faydaları nelerdir?

  • Waveboard, profesyonelce kullanmak vücut gelişimi için oldukça faydalıdır. Özellikle gelişim çağında olan çocuklar için kasların hareket etmesini sağlar, kasların güçlendirir, kasların gelişmesine yardımcı olur. Waveboard Bir kaykay sürüşü olsa da spor yerine geçer. Ancak tam öğrenmeden sürmek de sakatlanmalara neden olabilir.
9 Beğeni

Waveboard, yeni trend olan bir kaykay modelidir. Diğer kaykaylardan farkı ise iki tekerlekten ve birbirine bağlı levhadan oluşmasıdır. Bu şekilde dizayn edilmiş olması da onun diğer kaykay modellerinden daha esnek bir yapıda olmasını sağlamıştır. Bu esnek yapı sayesinde bireyler daha rahat ve konforlu şekilde hareket edebilmektedir.

3 Beğeni

Waveboard kaykay olarak bilinen bir sürüş ekipmanıdır. Ancak waveboard’ın temel yapısında klasik kaykaylardan daha farklı özelliklere sahiptir. her bir tarafta bir teker olmak üzere toplam olarak iki teker ve birbirine bağlı levhalardan oluşmaktadır. waveboard kendine özgü bir esnek yapıya sahiptir. esnek yapıya sahip olduğu için daha güvenli ve özgür bir şekilde üzerinde kontrol sağlanabilir.

Waveboard nasıl kullanılır?

Öncelikle Waveboard, yani kaykay kullanmadan önce ilk aşamada biraz zor olur. Onun için dizlik, kas, ve kolluk takmak oldukça önemlidir. Yeni öğrenmeye başladığınızda önce ekipmanınızı tamamlayın, düşüp yaralamalara karşı kas, dizlik, ve kollukları takın. Hazır olduğunuzda önce araba geçmeyen düz bir yerde öğrenmeye çalışın.Önce Waveboard 'un ön kısmına bir ayak yerleştirin. Sağ ayağını kullanmayı alışkanlık edinen insanlar önce sağ ayağını, sol ayaklarını kullanmaya alışkanlık edinen insanlar ise önce sol ayağını kullanmalı. Öncelikle öndeki ayak ile waveboard 'u hafifçe ileri itilir, ardından ise diğer ayakla üzerine çıkıp dengede tutmasını sağlayın. Ilk aşamalarda öncelikle dengede durmayı öğrenmek oldukça önemlidir.Her gün kısa alanlarda **waveboard’**la dengede durmayı ve sürmeyi öğrenin. Her gün düzenli olarak yaptığında zaman ilerledikçe profesyonel olarak sürülebilir.

4 Beğeni

Yeni nesil kaykay diye de adlandırılan waveboard’lar, temelde klasik kaykaylardan farklı özelliklere sahiptir. İki teker ve birbirine bağlı levhalardan oluşan waveboard, kendine özgü esnek bir yapıdadır.
Waveboard, daha esnek bir yapıya sahiptir. Waveboard, Skateboard’un aksine, ayağınız zemine temas etmeden kullanılır.

2 Beğeni

İki tekerlekli bir kaykaydır. Özelliği ise canlı yani insan ile verilen bir güç ile çalışmakta olan bir kara aracı denilebilir.Şimdiki kaykayların değişik olan yeni hali yeni biçimi yeni kaykaya(waweboard) verilmiş esneklikle kazanmış kontroller sayesinde kendince çok ayrı bir sürüş keyfinide kazandırmış olmasıdır.

1 Beğeni

Bu konu 7 olan en fazla yanıt limitini aştığı için otomatik olarak kapatıldı.