WhatsApp sözleşmesi sonrası kullanıcıların ilk tercihi Telegram oldu

ABD menşeli bir mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp , geçtiğimiz günlerde yeni bir sözleşme piyasaya sundu .
Bu sözleşmeden sonra çoğumuz Telegram adlı uygulamaya akın ettik bu sözleşmede neler bulunuyor ?

Whatsapp en azından kişisel bilgileri kullanacağını açık açık söyledi telegram ruslara ait bir yazılım onların kullanmayacağını düşünmek saçmalık olur hele ki putin gibi bir adam varsa başta

Ben daha onaylamadım. Ancak telegram ve diğer mesajlaşma uygulamasını da indirdim. İlk başta kimse yoktu zamanla kullanıcıları arttı.

bende onaylamadım onaylamayı da düşünmüyorum kullanamazsam da silerim yazanımız mı var zaten :confused:

Telegram hakkında da çok iyi şeyler söylenmiyor. Sanırım en iyisi yerli bir uygulama kullanmak.

Bence whatsapp uygulaması bizler tarafından silinmeli sonuçta bizim üzerimizden para kazanıyorlar böyle bir durum karşısında değişikliğe gidilebilir.

bence daha tehlikeli bir durum bu ruslara ait bir program ne olacağı hiç belli olmaz.

Telegram çok daha güzel bir uygulama gruplar var arayıp buluyorsunuz ve telefonda kayıtlı olmasa da başka insanlar ile paylaşımda bulunuyorsunuz.

Bu sözleşme yüzünden ciddi kullanıcı kaybedeceğini düşünüyorum hali hırda Telegram popülaritesini arttırıyordu WhatsApp ın bu sözleşmesi Telegram ın ekmeğine kaymak sürdü resmen.

Whatsapa alternatif uygulamalardan bihaberdim. Takii sözleşmeye kadar. Bip, signal, yaay, telegram… Bir sürü uygulama var. Ben tercihimi signalden yana yaptım

Hepsi birbirinden beter gibi konuşuluyor. Whatsapp büyük kullanıcı kaybı yaşayacak. Telegram bir alternatif. Signal, bip ve dicord…
Pandemide insanların iletişim için büyük ihtiyaç duyduğu whatsappa illaki alternatif bulunur. Çok basit ve alışıldık olduğu için zorlanıyoruz fakat bu mecralar arasında geçiş yapmaya alışmalıyız.

Yerli milli bir mesajlaşma haberleşme uygulaması olsaydı iyiydi gavurun uygulamasına güven olmaz :smiley:

Arkadaşlar abartmaya gerek yok.

bir ürün bedava ise, orada ki ürün sizsiniz.

zaten Wp gibi bedava indirdiğimiz her uygulama bizim bilgilerimizi satıyor. Arkadaşınızla konuştuğunuz bir ürün Nasıl sürekli reklam olarak karşınıza çıkıyor sanıyorsunuz?? Zaten satıyorlardı. Şimdi en azından açık açık sözleşmede belirtmişler. Diğer bedava uygulamalar sütten çıkmış ak kaşık mı sanıyorsunuz?

Kişisel bilgileri kullanacağını açık açık söylediler bunun dışında alternatif olarak kendi uygulamalarımıza yönelmemiz gerek bana göre . Rusların uygulaması da pek güvenilir olduğunu zannetmiyorum.

açıkçası ben telegrama da güvenmiyorum. yani yeni bir uygulama çıkarılsa türklerin açtığı yerli olsa ne güzel olur. kendi adamımıza para kazandıralım ve herkes bir yerden konuşsun. şimdi herkes bir uygulamaya gitti. saçma oldu yani. whatsapp a da yakıştıramadım. herkes sildi uygulamaya. öyle sözleşmeye böyle kazık :grin:

Biri gider diğeri gelir bizim ülkenin ürünü olmadan hiç bir şeye yaramaz, amerika, rusya, çin ekseninde gelip gidiyoruz