Whatsapp veri tüketimini azaltmanın yolları nelerdir?

">

Whatsapp veri tüketimi fazla değil ki yinede fazla geldiğini düşünüyorsanız ayarlar ekranında “Veri Kullanımı” menüsüne dokunun ve tikleme işareti yapın veri kullanımı azalmış olunacaktır. Diğer bir yolu da yedeklemeyi günlük olarak değilde belirli aralıklar ile otomatik yerine manuel yapailirsin.

WhatsApp veri tüketimi azaltmak en önemli etken, öncelikle video veya fotoğraf gibi çok veri yiyen şeyleri kısıtlamak böylikle tasarruf sağlayabilirsiniz.

Tabikide senemizin olmazsa olmazı whatsapp. Veri tüketimini azaltmak için girdiğiniz zaman otomatik medyayı indirmeyi iptal edebilirsiniz. Ya da sohbet yedeğinizi kapatabilirsiniz.

Whatsapp içinde bulunan hem gereksiz hem de çok büyük olan dosya video fotoğraf gibi şeyleri silmelisin.

Whatsapp sohbet yedekleme aralığını uzun tutabilirsiniz ya da manuel yaparak sohbetlerde yet alan video ve resimlerin yer kaplamasını önlemiş olursunuz .

Wathsap zaten çok az veri tüketiyor ama isterseniz yinede telefonunuzda bulunan veri tasarrufu nu kullanabilirsiniz.

Video, fotoğraf ve sesleri otomatik indirmeden çıkartmanız gerek. İnternetiniz 4.5g ise bunu 3g ye indirmeniz de bir çözüm olabilir.

Whatsapp genel olarak çok fazla veri tüketimine neden olmaz. Hatta bir fotoğrafı bile gönderirken kalitesini düşürüp gönderir. Tek dikkat edilmesi gereken video ve fotoğrafların otomatik yüklemeye kapalı olmasına dikkat edilmelidir

Video yerine resim kullanmak gibi tasarruflar sağlayabilirsiniz. Ayrıca Whatshapp üzerinden veri tasarruf özelliği bulunmaktadır.