WhatsApp'ta çift mavi tik ne anlama gelmektedir?

WhatsApp’ta çift mavi tik ne anlama gelmektedir? WhatsApp’ta mavi tik nasıl kaldırılır?

Mavi tik mesajı okuduğuna dair bir işarettir. Ayarlar bölümünden mavi tik işaretini kaldırabilirsiniz. Mesajı okusanız bile mavi tik olmaz.

Çift mavi tık yazılan mesajı karşı tarafın gördüğü, okuduğu anlamına geliyor. Eğer çift tık renksiz ise mesaj iletilmiş ama alıcı henüz okumamış anlamına gelir.

Biz bir mesaj attığımız zaman, karşıdaki kişi o mesajı gordugunde mavi tik oluşur. Bu kişinin o mesajı gördüğü anlamına gelir. Buradan anlamak daha kolaydır.

Whatsapp’ ta mavi tik karşı tarafın attığı mesajın göründü ve okundu bilgisini içerir. Mavi tiki kaldırmak istiyorsanız whatsapp ayarlara girip hesap seçeneğinden gizlilik kategorisinden okundu bilgisini kapatıyorsunuz.

Whatsappta çift olarak mavi tık varsa, mesaj gönderilen kişiye gitmiş ve okunmuş demektir.

Gönderilen iletinin karşı tarafa iletildiğini ve karşı tarafın bu mesajı okuduğunu ifade etmektedir.Bu iletiyi kaldırmak için ayarlar kısmından “okundu mesajı gönderme” seçeneği işaretlenerek karşı tarafın bu tiki görmesi engellenebilir.

Gönderdiğiniz iletinin karşı tarafa iletildiği ve karşı tarafın bu iletiyi gördüğü anlamına gelir.

WhatsApp 'ta çift mavi tik gönderilen mesajların okunduğu veya görüldüğü anlamına gelir. Mavi tık simgesini kaldırmak istiyorsak WhatsApp ayarlar bölümünde kaldırılabilir.

Çift tik varsa mesajınız iletilmiş ve ona ulaşmıştır eger mavi tik açıksa mavileştiginde okumuş demektir bunu ayarlardan kapatabilirsiniz

Mavi tik atılan mesajın karşı tarafa iletilip okunduğu anlamına gelmektedir. Ayarlar kısmından mavi tikin görünmesini kaldırabilirsiniz ancak unutmayın ki karşı taraf sizin okuduğunuzu göremiyorsa karşı tarafın okunduğunda dair mavi tiki sizde göremezsiniz.

Mesajı gönderdiğiniz kişinin mesajı görüp okuduğunu belirtir.Eğer rengi mavi olmazsa mesaj iletilmiştir ama okunmamıştır.

iki mavi tık karşı taraftaki kullanıcının sizin attığınız mesajı gördüğü okuduğu anlamına gelir.

Çift mavi tik mesajın kişiye ulaştığını ve kişinin mesajı whatsapp üzerinden gördüğünü gösterir.

whatsahp ta ki mavi tık işsareti mesaji gönderdiğiniz kişinin mesaji okuduğu anlamına gelir mavi tık kaldırmanın yöntemi ise ilk olarak ayrlardan yapa bilirz ama eski sürüm telefonlarda olmaya biliyor bunun için ise gogle play den whtsahap ayarlarını güncelleyecek ve kontrol edecek programlar var onlarla olabilir

whatsapp uygulamsası üzerinden atmış olduğun mesajı attığın kişinin mesajı görmüş olduğunu gösteriyo


Çift mavi tik o mesajın karşı taraf tarafından okunmuş olduğu anlamına gelmektedir.

Çift mavi tık başkasına göndermiş olduğumuz mesajın karşıdaki kişi tarafından alındığını gösterir.


Mavi tık gönderdiğiniz bir mesajı yada size gönderilen bir mesaji, görüp okuduğunuz anlamına gelir.

whatsappda karşı tarafa mesja gönderdiğiniz de.mesaj eğer karşı taraf tarafından okunduysa orda mavi 2 tane tik görünür