Whatsapp'tan sahte konum atan kişiyi nasıl tespit ederiz?

Bu Whatsapp’tan sahte konum atanları nasıl tespit edebiliriz, ne yapmak lazım?

Whatsap tan biri bize sahte konum atarsa o konumun sahte olduğunu konumu arada kontrol ederek anlayabiliriz çünkü sahteyse konum ikide bir yer değiştirir yada sadece sabit durur

Watsapp üzerinden sahte konum atan birisinin oyununu bozmak ve yalanını açığa çıkartmak için; ondan görüntülü arama talep edin ve yine konum attığı yerlerdeki ünlü bir yerden resim atmasını isteyin. O zaman yalanı açığa çıkacaktır.

Sahte konum atan kişinin yeri hiç değişmez ve değiştiği zaman ise ülkeden ülkeye atlar.Bu yüzden sahte konum atıldığını anlamak zor bir işlem değil.

Konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyle bir WhatsApp sohbeti açın.
Ekle’yi (ataç simgesi) seçin ve Konum’u seçin.
Haritanın üstündeki arama çubuğunu seçin.
Haritadan manuel olarak bir konum seçin.
‘Canlı Konumu Paylaş’ ve ardından Devam Et’i seçin.

bunu tespit etmeniz zor bu yüzden görüntülü armaaya başvurabilrisinz


Sahte bir konumda harita üzerinde kırmızı bir nokta ve metin olarak adres gözükür. Sadece kırmızı nokta varsa ve adres bilgisi yoksa konum doğrudur. Bir kişiye sahte konum göndermek için ise Google Play Store da bulunan Fake GPS Location adlı uygulama kullanılıyor. Eğere bir arkadaşınızda bu uygulama varsa unutmayın size de sahte konum atma potansiyeli vardır. Kişiden görüntülü arama yapmasını istemek de bir çözüm olabilir. Sahte konuma genellikle hava atmak, neredesin diye soranları yanıltmak amacıyla gerek duyuluyor.

Bunu tespit etmek zordur en iyisi o kişiyi görüntülü aramaktır yapabilecek başka bir şey yoktur