Windows Update ne işe yarar?

Windows update ne işe yarar ve özellikleri nedir bilgisi olan var mı ?

Windowsu güncelleştirmemizi sağlar ve windows için güvenli yazılımlar kurar


Sistemi güncellemeye yarar. Virüsten ve bazı programlardan geri kalmamak için bu güncellemenin olması şarttır.

Windows güvenlik işlerinde yardımcı olur Windows update

Windows update, Güvenlik güncelleştirmelerini yükleyerek bilgisayarın savunmasını arttırır.

wındows update bilgisayarının surumu eskimistir o yuzden senin bilgisayarını yukseltir bu program ama ucret alabilirde

Update , yazılımın güncellenmesi ,bir üst seviyeye taşınması anlamına gelmektedir.Bunun iki nedeni olabilir, yazılım içerisindeki hatalar düzeltilmiştir ya da yeni özellikler eklenmiştir.Her iki durumda da yazılımınızı güncellememiz doğru olacaktır.

Windows update zararlı yazılımların Windows sistemlerindeki açıklıklarından faydalanmaması için yeni bir güncelleme gerekir, bununla beraber sisteme eklenen yeni özellikler ve sistem düzeltmesi gibi güncellemeler sistemin performansını arttırmaktadır. Bu yüzden yeni bir Windows güncellemesi çıktığı zaman kesinlike sistemi güncellemek gerekir.

Bilgisayardaki çeşitli hataları düzeltmek ve daha iyi bir hizmet sunmak içindir.

Update güncelleme anlamına gelen İngilizce bir kelimedir. Bunun anlamı bilgisayarımızdaki Windows sürümünün güncellenmesi demektir. Yeni uygulamaların, sürümünü güncellemektir.

windows uptade yazılımlarınızı sürekli günceler sizi yeni çıkan sorunlardan korur ama tek sıkıntısı sadece fazla yer kaplar her güncelemede

“Windows Update” programı, Windows’un bilgisayarınız için hazırladığı yeni güncellemeleri sizlere bildiren programdır. Bu güncellemelerin tek amacı “güncellemek” değildir. Güncellemeleri yapan Windows Update programı aynı zamanda bilgisayarınız güvenlik duvarının da yenilenmesini ve bilgisayarınızı korumak için gerekli olan yeni eklentilerin eklenmesini sağlamaktadır. Anti-virüs programlarının güncel olmayan bir Windows işletim sisteminde yüzde yüz başarılı bir şekilde hareket etmesi olası değildir. Anti-virüs programları için daha güçlü zeminler hazırlamaya çalışan programdır.


Windows update sitemi güncelliyor.Virüsleri temizliyor.Bu işlem olmazsa sistem çökebiliyor.

Windows Update , Bilgisayarınızda bulunan güvenlik açıklarını kapatmak , Sistemin kararlı vlmeleri otomatik olarak algılayan karşı taraftan indirerek kuran veya yükleme yaparak sizin onayınızı bekleyen güncellemeleri sadece açmanız yeterli olacaktır.

Windows Update Açtığınızda güncellemeleri otomatik kendisi denetleyecek ve yükleyecektir. Bunun için sadece sizin Windows Update aktif hale getirmeniz gerekir. İşletim sistemi üzerinde bir açık var ise bunu yama ile Update ederek kapatarak sistemi korumaya alacaktır.

Windows update Bilgisayarınıza gelen güncellemeleri otomatikmen yükleyen programdır.

Windows Update, Microsoft’un yayımladığı güncelleştirmeleri otomatik indirim uygulayan sistemdir. Aynı zamanda her gün antivirüs yazılımının da güncelleştirmesini yapar. İsteğe bağlı güncelleştirmeleri yapmaz.