Windows'u Etkinleştir yazısı nasıl kaldırılır?

Windows sistemli bilgisayarlarda, masaüstü ekranında çıkan Windows’u Etkinleştir yazısı neden belirir? Nasıl kaldırılır?

İllegal yüklemelerden dolayı çıkıyor. Özellikle windows 7 ve 8 de daha çok görüyoruz. Format sonrası yada kurulum sonrası girilen keylerin geçersiz oluşundan veya bu keylerin girilmemesinden dolayı. En iyisi windows 10 kullanın ve güncel tutun.

İnternet üzerinde bununla ilgili programlar var. Orjinalestirme diye artarsanız karşınıza çıkacaktır. İndirin kurun program halleder gerisini ama imkânınız varsa orjinal kullanın çakma Windowslar hiçbir güvenlik tedbirini doğru düzgün çalıştırmıyor.

Siz tam sürümünü kullanmıyorsunuzdur ve ya yasa dışı yolla yani kaçak olarak atmışsınız.Bunu tam sürümünün formatını atarak düzeltebilirsiniz.

format sonrasinda oluşuyor genelde keyleri girin windovs 7 de daha sik karsilastgm bir sorun windovs 10 yükl erseniz rahat edersiniz.

Bilgisayara format atarken Windows işletim sistemini orijinal değil de çakma olarak yüklenirse sürekli o yazı çıkacaktır. Bu durumda Windows’un orijinal sürümünü yüklemelisiniz.

Deneme sürümü Win işletim sisteminde “Windows’u Etkinleştir Windows’u etkinleştirmek için Ayarlar’a gidin.” yazısı sağ alt köşede gözükür. Aktivasyon kodu girilmedikçe o yazı sıklıkla çıkmaya devam eder. Kodunuz yoksa satın alabilirsiniz. Ayarlardan Windows’u etkinleştirme sekmesinden aktivasyon kodunu girebilirsiniz. Kod yoksa ve geçici olarak yazının kalkmasını istiyorsanız bilgisayarı yeniden başlatın. Yazı birkaç saatliğine kaybolacaktır.

Windows’u orjinal ürün anahtarını siteme giriş yapılarak uyarı kaybolabilir


Windowsu bilgisayar da kurulu olmadığı için bu şekilde görünmüştür. Bilgisayara Windows kurulduğunda bu sorun giderilecektir.