Yabancı tabelâlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yabancı tabelâlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kaldırılmalı mı?

kesinlikle kaldirilmali. turkiyede yasiyorsak herkesin anladigi dilde tabela kullanilmali

Türkiye de o kadar çok yabancı kelimeler tabelalar kullanılıyor. Neredeyse Türkçeyi unutcaz.

Kaldırılmalı ben Suriyelilere ait tabelalar bile görmüştüm.

burası Türkiye Cumhuriyeti ise kaldırılmalı kullanılmasını ben doğru bulmuyorum

Herkes ortak dili Türkçedir. Yabancı tabelalar kaldırılmalı.

Hiç beğenmiyorum hatta çok rahatsızım.Neden okuyamıyorum ki kendi ülkemdeki tabelayı?

Türkiye’de yaşanıyorsa yalnızca Türk dili konuşulmalı ve yazılmalı. Bu şekilde göz göre göre dilimizi yok ediyoruz. Tabi ki kaldırılmalı.

Turistler içinse iyi bir şey bence sonuçta çok turist alan bir ülkeyiz döviz kazanıyoruz.

Yorumsuz kısmına bşr dipnot düşmek isterim.Tartışmaya açık bir konu

evet kesinlikle kaldırılmalı en çokta suriyelilrn var

Türkiye’de yaşıyoruz.Bence kaldırılmalı.Gerek olduğunu düşünüyorum.

İstanbulun fatih semtinde biraz dolaşmanızı tavsiye ederim Türkçe tabela kalmamış. Kızmamak elde değil . Yabancı biri olsa Türkiye Latin harflerine geçmemiş miydi diye sorgular.

çok saçma buluyorum. Türkiye de yaşıyorsunuz diliniz Türkçe ve yabancı tabelarla dolu caddeler.

Türkçe harici tabelalar dükkan isimleri kaldırılmalı veya Türkçe olmayan isimler ve tabelalar için ayrıca vergi alınmalı.
Turistik yerlerde global dil olarak kabul edilen ingilizce tabelalar olabilir, fakat mutlaka Türkçe tabela üstte olmak kadıyla altta ikinci veya ortak tabelada ingilizce bulunabilir.

Evet kaldirilmali bence. Cok sacma buluyorum şahsen.

Kesinlikle yasaklanmalı. Türkçeye vurulan en büyük darbe bence. Bir de yabancı kelimelerle Türkçe kelimeleri birleştirerek garip bir dil oluşturuyorlar ki bu tam bir facia Türk dili açısından.

Tabiki kaldırılmalı. Ülkeye farklı yerlerden gelen her yabancı için tabela asıcak olursak sokaklarda türkçe tabela bulamayız.

Evet kaldırılmalı kendi dilimizde tabela kullanmaliyiz

Antalyada rusca isim yazan cok tabela gordum.rus mahallesi gibiydi