Yabani hayvan saldırısına uğrasanız ne yaparsınız?

Yabani bir hayvan tarafından saldırıya uğrasanız tepkiniz ne olurdu ? Nasıl kendinizi korurdunuz ?

Hayır hiç uğramadım genelde hayvanlardan uzak duruyorum.

Yabani hayvan hiç karşı karşıya gelmedim. Ama karşıma çıksa, arkama bile bakmadan oradan koşarak kaçarım.

Yabani hayvan hiç görmedim aynı yerde bulunmadım.Tehlikeli olduklarını biliyorum hemen olay yerinden uzaklaşırım tabanları yağlayarak :smiley:

Yabani hayvanın ne olduğuna bağlı olmakla beraber genel canlı yapısı olarak kaçarım, kaçarız. Sonuçta bize saldıran bir canlı var ve gücümüzün yetmeyeceği vahşilikte ise kaçmaktan başka çare göremiyorum.

Yabani hayvan saldırısına uğrayan insan doğanın kanunlarını bilirse bir şekilde kurtulabilir.Yoksa mucizelere kalır.

Eğer çok profesyonel biri ise kurtulabilir başka türlü yolu yok.

Arkama bile bakmadan koşarak kaçardım. Yinede saldırıya uğradıysam doğada bakılacak bir çaresini bulurum

Hiç karşı karşıya gelmedim gelmekte istemem böyle bir olay olsun istemem.

Arkama bakmadan var gücümle koşardım :joy: ya ben pes ederdim ya da hayvan. Başka seçenek yok :joy:

Hayvanın türüne göre değişir ama ısıracak bir hayvan ise kaçacak durumda değil isen üzerinde ne varsa çıkar eline sar ve o elini kendine siper et en basit yöntem bu.

hayır hiç uğramadım ama uğrasam direk kaçardım heralde

Kacardik tabiki hiç karşı karşıya gelmedik ama kacmaktan başka bişey yok.

Hiç yabani bir hayvanın saldırısına uğramadım uğrasam kaçmaya çalışırdım kendimi bir şekilde savunmaya çalışırdım sanırım.

Yabani hayvan saldırısına uğrasam kaçmayı denerim kaçamazsam kendimi korumaya başlarım kedimi koruyamazsam ölürüm yada yaralanırım zaten.

Koruyamazdım. Kuzu kuzu teslim olurdum. :grin:

bişey yapamayız hakkı rahmetimize uğraşmış oluruz geçmiş olsun

Bu zamana kadar yabani hayvan saldırısına uğramadım,uğrasaydım da ben kaçamazdım o anki heyecan ile orda tutulur kalırdım.

Yabani bir hayvanın saldırması için yabanib bir hayanın bulunduğu ortama gitmem gerek oraya giderkende hazırlıklı giderim yani yanımda bir silah veya bıçak vs. eşyalar bulunur ve onları kullanır kendimi savunurum.

Yabani hayvanlara karşı uygulanabilecek savunma ve kaçma yöntemleri vardır. Ayıya, domuza, kurda ve köpeğe karşı aynı yöntemler uygulanmaz. Bunların öğrenilmesi gerekir. Benim yapacağım şey ise paniklememek ve yapabiliyorsam yüksek bir yere çıkmak olurdu.