Yağların diyetteki yeri nedir?

Yağların diyetteki yeri nedir?
Diyette yağ tüketilmeli mi yoksa tamamen kesmelimiyiz? Hiç yağ tüketmemeye çalışırsak ileride sağlık problemine yol açar mı?

Yağların da hem faydalı hemde zararlı olanı vardır ve herşeyin fazlası zarardır . Diyette de buna dikkat edilmeli ve kontrollü bir şekilde yiyecekler tüketilmelidir. Hiç yağ tuketmemeye çalışırsak tabikide bunun da bir eksiği vücutta meydana gelecektir.

Yağ vücudun olmazsa olmazıdır ama herşeyin fazlasi yada azı zararlıdır.
Diyet yaparken herşeyi tam miktarında herşeyi tam yerinde tüketmek ve dikkatlice beslenmek gerekiyor

yağlar diyet yaparken tamamen kesilmemelidir. Aslında hiçbir yiyecek tamamen kesilmemelidir … Çünkü vücut için gerekli olan birçok mineral ve vitamin bulunuyor biz bunları tüketmediğimiz zaman ilerde daha büyük sağlık sorunları ile karşılaşabiliriz. Kilo verirken sağlığımızı kötü etkileyecek durumlardan kaçınmak gerekir. Unutulmamalıdır ki herşeyi kökten kısmak değil diyet azar azar tüketmek ve kilo aldıran yiyecek ve besinlerin tüketilmesinde daha çok dikkat ederek sağlıklı ve dengeli beslenmek en önemlisidir. Biz vücut için gerekli olan vitaminleri ve mineralleri tükettiğimiz zaman kilo almıyoruz aksine almadığımız zaman bunlardan gelen eksiklikle de kilolar alınıyor. Yani herşeyin aşırısı zaten zararlı ama kökten olmaması da zararlı olabilir. Zamanına dikkat ederek ve porsiyon miktarını azaltarak yediğimiz vakit üstüne sporla bunu desteklediğimiz zaman sağlıklı bir şekilde kilo verme işlemini gerçekleştirebiliriz. Az az yemek ve düzenli yemek , bol su ve sporla beraber egzersizler…

Hiç yağ tüketmemek kesinlikle ileride sağlık problemine sebep olur. Diyette yağ tüketmek önemlidir hatta . Sağlıklı yağlar tabi başında da zeytin yağı gelir. Eğer karbonhidratı sıfırlamak isterseniz bu daha tehlikesiz bir hareket olur.
Eğer uzun vadede yağ tüketmeden beslenirseniz, vücut bir kıtlık dönemi içinde olduğunu sanar ve depo yağlardan çok az yakar. Size uzun vadede yetebilecek kadar az yakar. Diyetinizi anlamsız kılacak kadar az …