Yağların yanma derecesi

Her yağın bir yanma derecesi vardır. Bubları biliyor musunuz ? Mutfakta bu yağlara ve pişirme derecesine dikkat ediyor musunuz ?

Derece olarak cok bilmesek de hemen tadından anlaşılır zaten. Hiçbir yağı gereğinden fazla ocak üzerinde bulundurmuyorum. Fark ettiklerimse zeytinyağı ve tereyağınin yanma derecesi ortalama aynı ve cok düşük çabuk yanıyorlar ve hemen tadı değişiyor. Normal sıvı yağ biraz daha yüksek fındık yağı daha da yüksek mısır yağı daha düşük yani evime giren yağlar bunlar ve özellikle Kızartma normal yağda yapıyorum onu da fazla tercih etmem zaten Kızartma pek sağlıklı birsey değil. Tereyağı da çok çabuk yandigi için yemeklere son aşamada ekliyorum zira zeytin yağı da öyle.

Yağların yanma derecesi var biliyorum ama ben böle şeylere dikkat edmiyorum.

Zeytinyağı 160 derecede yanıyor. Tereyağı 180/190 a kadar çıkabiliyor. Şade yağ tereyağından daha dayanıklıdır. Ben zeytinyağlı yaparken az yağ ve su ile soğanı kavurup en son ocağı kapatınca yağı soğuk döküyorum. Kavurulacak şeyleri sade yağ ile yapıyorum.

Yağların derecesi vardır fakat insanlar pek buna dikkat etmez , dikkat edilecek değerde değil zaten.

Bütün yağların belli bir derecesi vardır ve hepsi o dereceden sonra artık trans yağ olmuştur. Özellikle kızartmalar. Trans yağ ise kanserin ve birçok hastalığın sebebidir.