Yağlı yüzeylerin temizliği nasıl yapılır?

Yağlı yüzeylerin temizliği nasıl yapılır?Hangi ürünler kullanılmalı?

Yağlı yüzeylerin temizliğinde genel olarak yağ çözücü bileşen bulunduran temizlik malzemeleri kullanılır.

Temizlik maddeler arasında yağı en iyi çözen cif, pril gibi yağ çözücü maddeler kullanılabilir. Sirke de yağı kolayca çözmektedir.

Yağlı yüzeylerin temizliğinde genellikle içerisinde yağ ile etkileşime girebilen maddeler bulunduran temizlik malzemeleri kullanılır ve tercih edilir.

Yağlı yüzeylerde hafif bir bulaşık deterjanı veya karbonat yağlı yüzeyin temizlenmesi için yardımcı olacaktır.Bulaşık deterjanında bulunan kimyasallar yağ yüzeyini kolayca temizleyebilmektedirler.

yağlı yüzeylerin temizliği yağ çözücü ve bulaşık deterjanı gibi temizleyiciler ile yapılabilmektedir…

Yağlı yüzeylerin temizliği marketlerde satılan yağ çözücü spreylerle kolaylıkla yapılabilir. Yap çözücü spreyi sıktıktan sonra biraz beklemek ve ondan sonra yüzeyi temizlemek ve durulamak gereklidir. Özellikle mutfakta veya mutfak gereçlerinde kullanıldıysa mutlaka çok iyi durulanmalıdır. Bana kalırsa yiyeceklerle doğrudan temas eden ürünlerin temizliğinde kullanılmaması daha sağlıklı olacaktır. Kimyasalları mutfakta kullanırken çok dikkatli olunmalı.

Yağ çöz denilen içinde çamaşır suyu katkılı kimyasallar en iyi şekilde temizler.

önce su tutulabilir bir bezle silinebilir elle dokunulmamalıdır elimiz çok kötü bir hale gelir kullanılacak ürünler bez olabilir bir mendil olabilir

DENEDIM GAYETTE GUZEL SONUC VERDI ( kucuk bır kase , kasenın ıcıne bıraz su yanı ( bır corba kasıgı ) ardından tırnak boyu uzunlugunda mavı dıs macunu ( varsa eger pırınc unu yoksa kabartma tozu olabılır

yağın üzerine cif varya ondan dökeceksin onadan sonra biraz ovala sonra suya tut geçer

Yağ sökücü veya kir sökücü ile temizlenebilir. Cif ve sıcak su ile de temizlenebilir.

yağ sökücü çözücülerle mesela limon suyu çok pratiktir diye düşünüyorum.

Yağ çözücü, sirke, limon yağı çözmede oldukça başarılıdır.