Yağmur neden romantik duyguları uyandırır?

Bir çok kişi yağmurun romantik olduğunu düşünür ve romantizmi yaşamak için değerlendirir? Siz de yağmurlu günlerde duygusal ve romantik hissedenlerden misiniz?

Yağmur doğanın sesidir. Doğa insanı kırmaz inçitmez çisil çisil yağan yağmur bizi derinden etkiller hayallerimizin,duygullarımızın gerçekleşebileçeğini ortaya atar en büyük duygu olan aşk ise yağmur bir parcasıdır. Şöyle düşünebiliriz. Yağmur aşkın fon müziğidir.

Benim hoşuma gitme nedeni,sesi ve yağmur kokusudur.Gerçekten yağmurun altında sevdiğinle el ele tutuşup yürümek,romantik oluyor.

Yağmur yağarken çıkan sesin tınısı insanları rahatlatıyor bence. İlla altında yürümeye gerek yok. Balkon penceresine, evin çatısına, arabada giderken araba camına çarpan yağmur damlaları hoş sesler çıkarıp huzur veriyor. Yağmur sonrası etrafta oluşan toprak kokusunu sevmeyen çok az insan vardır. Her şey huzurla başlıyor. İnsan sevdiğinin yanında huzurlu oluyor ve yağmur da onlara eşlik ediyorsa bu yüzden romantik ve unutulmaz anlar yaşanabiliyor.

yağmurun romantik duygular uyandırmasının sebebi sakinlik ve huzur vermesidir huzur anında yanında sevdiğini ister insan

Yağmur bana istemsizce huzur, mutluluk veriyor.Bazen insan sevgilisiyle yağmur altında ıslanmak ister.Kimileri yağmuru hisseder kimileri ıslanır.

Yağmur yağınca havada güzel kokular oluşuyor, hem toprak kokuyor, hem temiz hava oluşuyor, güzel oluyor, huzurlu bir ortam oluyor.

Benim gördüğüm kadar yağmur romantik bir duygu uyandirmiyor hep diorlar yağmur yağdı bereket yağdı :joy::joy::joy::joy:
Benim gördüğüm kadar herkesde bu duyguyu uyandırıyor
Yağmurun romantik oldugun düşünen kişiler yine dizilerden gördüklerinin uygular :joy::joy:

Yağmur daha çok huzurlu hissettiriyor bana sevdiğimiz kişinin yanındayken de huzurlu oluruz yağmur da ambiyans katarak ortamı romantikleştirir bence :slight_smile:

Fakat çoğu kişi de romantik bulmuyor hatta yağmur yağınca yüzü düşen bile var, yağmur seven kişilerle karşılaşmanız dileğiyle :wink:

O zaman şöyle diyelim mi? İnsanlar ikiye ayrılır: Yağmuru sevenler ve yağmuru sevmeyenler. Bence de sevenlerle karşılaşmak dileği ile😉

Suyun enerjisi yüksek olduğundan, yağmurda da havanın enerjisi insan enerjisine iyi geldiğinden. Yağmurda en güzel romantik duygular uyandırır.

Standart havadan farklı olduğu için, tıpkı romantizmin farklı olması gibi. Çünkü her zaman yağmur yağmayacak, hiç romantizm gibi değil. Yağmur hüzünle doludur ve bu hüzün, o anları daha derin ve daha heyecanlı kılar. Ayrıca yaşarsanız yağmurlu manzara sizi bu kaostan kurtaracaktır. Yağmur zulüm olduğu için, çalışmaya devam etmekten kendini alıkoyarsan, seni ıslak tutar. Elinizde bir şemsiye ile koşuya çıkıyorsunuz. Yağmurun tadını ve mükemmelliğini görmekten ziyade, yaşamın doğal kaynaklarından biridir. Endişelerinize ve arzularınıza daha hızlı hizmet etmekten kaçınırsınız.

ben romantik hissetmem ama her yağmur yağdığında okuldaki hocalarım dersi başlatmadan gözlerimizi kapattırıp yağmur ssesini dinlememizi ister. hiç o yönden bakmadım ama olay şu mesela oradan şap şap yağmur sesi çok güzel bir yandan sıcak çay veya kahveniz eşlik ediyor mükemmel bir his evet ama bir yandan da trafikte zorluklar ve dışarıdaki hayvanlar için zor anlar yaşatabiliyor.

yağmur insana huzur verir rahatlatır

yağmurun kendisi romantik ondan sanırım. Insana huzur verir. Ruhu dinlendiren iyi hissettiren bir olaydır.

Yağmurun sesi ve kokusundan dolayı duygusal dır.Ama bazı yağmurlar da korku duygusunu ön plana çıkarıyor.

Bu sizin düşüncenize kalmıştır. Kendimce yağmurun toprakla buluşması romantiklik hissi vermez muazzam bir koku çıkar ortaya ve o çimenlerin toprağın kokusunu içime çeker sadece doğanın bu ufacık kısmı bile mutlu etmeye rahatlatmaya yarıyorken diğer göremediğim güzellikleri düşünmeye başlarım.

yağmur sesi huzur verir sakinleştirir aslında bu sakinlik huzurla ilgili ve sevgi ile bağlantılıdır bu yüzden yağmurlu havaları romantik bulurlar

Yağmur eğer baharda yağıyorsa insana huzur ve mutluluk verir, sağanak şekilde yağan yağmur sevinç verir, ancak kara bulutlar gelince aynı şey hissedilmiyor.