Yakın arkadaş olmak için neler yapılmalıdır?

Bir insan ile yakın arkadaş olmamız için neler yapmalıyız?

sevinçlerini sıkıntılarını paylaştığın kişi yakın arkadaşın dir.

Yani öyle net bir şekilde şunu yaparsan yakın arkadaş olursun diye bir şey yok maalesef. Zamanla, birlikte vakit geçirerek gerekli ortam ve koşullar altında olabilecek bir durum:slight_smile:

Öncelikle karşımızdakine güven vermek gerekir. sırlarını asla kimseye söylememek gerekir. Her şeyi birlikte yapabilmeliyiz. Kafa yapısının uyması da çok önemli.

Anlayişli ve dinlemeyi bilmemiz güvenilir biri olduğumuzu göstermemiz ve karşımızdaki insana neşeli sır tuta bilen biri olduğumuzu göstererek arkadaş edinebiliriz.

Bir insanla yakın arkadaş olabilmek için öncelikle Karşındaki insana güven vereceksin ve gerçek samimiyetle yaklaşmanız ve dürüst olmanız yeterlidir. Zaten İnsan arkadaş olurken Öncelikle Karşındaki insanın güvenine ve samimiyetine bakar.

Yakın arkadaş olmak için çok çabaya gerek yok ,mesela iyi biriysen zaten karşına da sen gibi bir ruh ikizin çıkacaktır mutlaka. Onunla arkadaş olmak için güven gerekir, eğlenceli olmak gerekir birde yalan olmamalı arkadaşlık içinde.

Konuşmalarımızla yaptıklarımız aynı olmalı , yalan söylemeyerek birbirine destek olmalı ve bunun o kişiye kanıtlamalıdır.

bence en önemli şey güven ve sevgi olmalıdır insan güvendiği ve sevdiği biriyle herşeyin paylaşır ve onun yanında huzurlu , mutlu olur

Bunun belli bir kuralı yoktur aslında. Karşımızdaki insana güven vermeliyiz, iyi gün dostu olmamalıyız. İçten bir sevgi beslediğimiz insanla zaten kısa sürede yakın arkadaş olabiliriz.

İnsanın zor zamanlarında yanında olan ,dert dinleyen , seni asla kıskanmayan ve aranızda asla maddi çıkar ilişkisi olmayan arkadaş olmalıdır.

İlk önce iyi tanımalısın güvenmelisin aranda su sızmaması lazım sürekli dertleşirsin biro anlatır bir sen yani aranızda gizli saklı yoktur.

her insan bir birile yakın arkadaş olamıyor. Yakın arkadaş olmanın il k kuralı güvendir. Zaten iyi ilişkinin kuralı güvendir. Yakın arkadaş diye bileğin kişiye sırlarını verecek kadar güvenmelisin güven olmalıdır. Daha da önemlis kafa uyuşmalıdır

Yakın arkadaş, iyi kötü yaşanılan her şey de, her zaman, her şartta arkadaşının yanında olmayı gerektirir. Yakın ve gerçek bir arkadaş her şeyden dürüst ve açık gönüllü olmalı. Yakın arkadaş, ayna gibi olmalı. İyilikleri kadar hatalarını, yanlışlarını da göstermeli arkadaşına. Bunu incitmeden, kırmadan uygun bir üslupla dile getirmeli, gerekirse arkadaşının üzülmesini, kırılmasını göze alarak doğruları söylemeli. Arkadaşlık inişli çıkışlı yokuşlarla dolu uzun bir yol. Bu yol kimi zaman hayat tarafından, kimi zaman insanlar tarafından sınanabilir, denenebilir. Bu zorlu sınavlardan başarıyla çıkan arkadaşlıklar gerçek arkadaşlıklardır. Yakın arkadaşlar diğer insanlardan farklı olarak, birbirlerini daha iyi bir insan yapmalı, farkındalık oluşturmalı, hayatı daha anlamlı hâle getirmeli. Yeri geldiğinde birlikte saçmalayabilmeli yakın arkadaşlar, yeri geldiğinde tartışabilmeli, yeri geldiğinde birlikte tartışabilmeliler. Bireyi olduğu kişiden daha farklı, daha yenilikçi, daha üretken daha ileriye götürmeli arkadaşlık.

Yakın arkadaş olmak için ek bir çabaya gerek yok bence. Zamanla bir şeyler paylaştıkça, sorunların üzerinden beraber geldikçe insanlar ister istemez birbirleriyle yakınlaşıyorlar. Yine de yakın arkadaş olmak istediğimiz kişinin zor günlerinde yanında olursak, çoğu konuda desteğimizi belli edersek bu süreç hızlanabilir.

Yakın arkadaşlık ilişkisi kurmak için aslında çaba sarf etmek biraz olmaması gereken bir durumdur. İnsan kendini insanlara yakın olduğunu hissettiği sürece zaten yakınlık kurabilecek bir konumdadır. Bu yüzden birisi ile yakın arkadaşlık bağı kurmak için bir çabaya ya da fazladan bir çabaya gerek yoktur.

Sevmeliyiz saygı duymalıyız ve arkadaşlıkta sadık ve dürüst olmalıyız.

Sevmeliyiz,saygı duymalıyız ve arkadaşlıkta sadık ve dürüst olmalıyız

Her şeyini paylaşabilmesi için yeterli güveni karşı tarafa vermeliyiz. Birlikte zaman geçirmekten keyif alabilmeli, yalnızca iyi anda değil kötü anda da yan yana olup sıkıntılarımızı paylaşabilmeliyiz. Her zaman doğruları dile getirmeli, kıracağız diye devamlı olumlu konuşmamalıyız. Görüşmelerde araya uzun mesafeler koymamalıyız bu soğukluk girmesine sebep olabilir. Dostumuzu başkalarıyla samimi diye kıskanmamalıyız bu durum onu bizden soğutur. Dostluklar artık eskisi gibi. İnsanlar belli çıkarlar doğrultusunda iletişimi sürdürüyor ya da en ufak şey de bütün sırlarını ortaya dökebilecek kadar düşük seviyedeler.

Bunun tek cevabı zamandır diye düşünüyorum Çünkü Güven gerekli Sevgi gerekli saygı gerekli Bunlar da ancak zamanla olabilecek şeyler