Yakın arkadaşla düşmanın yakın olması durumunda ne yapılmalıdır?

Yakın arkadaşımız düşmanımızla yakın arkadaş olduysa ne yapmalıyız ? Arkadaşlığımızı bitirmeli miyiz ?

yakin arkadasinsa bitirme derim ama bu sana sorun cikarir mi bilmiyorum. ayrica zaten yakin olan kisi dusmaninla arkadas olmazdi. biraz zaman ver derim ben.

Eğer ki arkadaşımız gerçekten sadık biriyse ve arada laf taşımayacaksa arkadaşlık devam edebilir.

Çok büyük bir sorun. Düşman dediğiniz kişi nasıl birisi? Düşman ama zarar gelmez diyorsanız problem olmayabilir. Bu da milyonda bir ihtimal.
Sinsi bir insansa sizi saf dışı etmek için çok çabalayacaktır. Biraz gözlemleyin hafiften sorun çıkmaya başladığın fark ettiğinizde arkadaşlığı bitirebilirsiniz…
Bir de arkadaşınız onunla düşman olduğunuzu bilmiyor sanırım, bilseydi onunla arkadaş olmazdı, olmuşsa da siz belki onunla yakın değilsiniz. Burada hanginiz arkadaşınızla daha samimiyse diğeri ister istemez kapsama alanının dışına itilecektir. Ya kendiliğinden ya da yaşanılan sorunlarla….

Eğer bu arkadaş daha önce sizin arkadaşınız ise sizinle düşman olduğunu bildiği halde onunla arkadaşlık ediyorsa bence Arkadaşlığınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. uzak durmak gerekir. Haberi yoksa eğer size ondan zarar gelmiyorsa arkadaşlığınızı bitirmenize gerek yoktur.

Senin en büyük düşmanın olacaktır sende onun çünkü birbirinizin herşeyini bilirsiniz.

Bana göre yanlıs. Insan en yakın dostunun düşmanı ile yakın olmamalıdır. Kesinlikle yanlis. Konuşulmasi gerek kisiyle.

Benim düşmanım diye arkadaşımın arkadaşı olamayacak diye bir kural yok.
Benim sırlarımı veya hayatımı anlatmadığı takdirde arkadaş olunabilir.
Arkadaşlık bitirilmez.

yakın arkadaşaın sana kötülük yapan birisiyle oluyorsa zaten o yakın arkadaş değildir.

Hiçbir şey için önyargı ile karşımızdaki kişiye davranmamalıyız. Hem benim arkadaşım hem de onun arkadaşı olabilir.

Benim hoşlanmadığım biryle, arkadaşım, yakın arkadaş olacaksa öyle arkadaş hiç olmasın bence bir düşmanla başedeceğimiz yerde ikisiyle de uğraşmak zorunda kalırız onun da aklını karıştırıp bana karşı doldurabilir

ilerde sorun çıkarabilir güvenilir biri değilse laf taşıyabilir ama normal bir arkadaşlıkları da olabilir biraz gözlemleyip ona göre davranmalısınız bence

Yakın arkadaş deyip özelini paylaşmamalısın. Gün gelir onunla da düşman olursun ve açığa çıkartır her şeyini. Yanında her zaman davranışlarına dikkat etmelisin. Düşmanınla ilgili sohbetlere girmemelisin.

Böyle bir durumda ilişkiyi kesmek en iyisi. Sunucuya yakın arkadaşımız bizim düşmanımız ile yakın arkadaş oluyor.

bu kanser bir ilişkidir uzak durmak gerekir. En temizi düşman edinmemek kimseyi düşman bilmemek kimsenin düşmanı olmamaktır. Ama velev ki düşmanlık ilişkisi içerisinde kendimizi buluverdik. Yakın arkadaşı bu düşman kişiden uzak tutmak hayrımıza olacaktır.

Bence çok sinir bozucu. Ben olsam konuşmazdım. Benim düşmanımla yakınsa zaten benim arkadaşım hiç olmamıştır.

Eğer yakın arkadaşım dediğiniz insan cidden düşmanınızla yakın ise zaten yakın arkadaşınız hiç olmamıştır bence yakın arkadaş dediğin bu tarz bir şey yapmaz

Yakın arkadaşına gidip sana yaptığı kötülüğü anlatabilirsin. Aynısı onunda başına gelebilir diye uyarmaya çalışabilirsin.

İkiside düşman olmuş olur artık, benim yakın arkadaşım benim düşmanım dediğim kişiyle yakın olamaz olursa en yakın arkadaşı ben olmam.