Yakınınız ölse cenazesine gider miydiniz?

Üniversite ögrencisisiniz ve bir anda çok yakın bir akrabanızı kaybettiğiniz haberini alıyorsunuz ve diğer gün de vizeniz var.Memleketiniz de çok uzak.Cenazeye gider misiniz yoksa gitmez misiniz?

Üniversite öğrencisiysem gidecek durumum varsa giderdim ama önemli bir ders vereceksem veya sınava gireceksem yakınlarını arardım.

Tabiki giderim.Bu ona karşı son görevimdir ve bence herkes gitmeli.

O moral ile vizeye zaten giremem.O yüzden cenazeye giderim diyorum.

evet giderim o psikolojiyle vizeye girsem ne olur ki hiç birşey yapamadan çıkarım.

Bir yakınımı kaybetmişken vizeyi düşünmem.

Şayet sevdiğim biri ise fizanda da olsa giderim ama sevmediğim biri ise yanımda da olsa gitmem. Bundan 1 ay öncə falan dedemi kaybettik (baba tarafım) hani içimde zerre kadar sevgi yoktu. O yüzden cenazeye gitmedim. Ama birkaç gün sonra başsağlığına gitmiştim. Eğer sevdiğin biri ve çok yakın biri isə gitmeni tavsiye ederim ama yok amca çocuğu yok annemin halasının oğlu vs ise boşver derim.

Çok önemli bir sınavım varsa giderim gidemez isem gidecek yakınımdan benim için ailesine sabır dilemesini söylerdim

Çok yakınımsa giderdim çünkü o haberler le vize ye falan giremezdim girsem de başarı gösteremez dim.

Yakın derece bir akrabam işse kesinlikle giderim ama diğer türlü uzak bir akraba ise daha sonra gider baş sağlığı dilerim.

24 yıllık arkadaşım trafik kazası ve durumu ağır olduğunu vize sınavında öğrenmiştim, sınavı yarıda bırakarak apar topar gitmiştim.

Ben öğrenci değilim Ama eğer üniversite öğrencisi olsaydım ve böyle bir durum benim başıma gelseydi en yakınım Allah korusun ölseydi tabii ki de cenazesine giderdim son gününde bana düşen görevi yapıp yanında olurdum.

Ölse neden gitmiyim adı üstüne yakın tanıdıklarımızın ölmesini kimsemiz istemez ama ölümlü dünyadayız

Çok yakın bir akrabam ise kesinlikle giderim yol mesafesi ne kadar olursa olsun önemli değil.sonucta ben son görevimi yapicam o kişiye karşı. Eğer çok uzak bir akrabam ise ertesi gün vizeme girerim çıktıktan sonra atlar giderim.

Tabiki giderim yakınım adı üstünde çok üzülürüm baş sağlığı dilemeye giderim dua ederim .

Kensinlikle giderim bu ona olan son bir görevim o yüzden tabiki

İzin alıp gitmeye çalışırım.İmkanlar doğrultusunda gidebilirim.

Tabikide Giderim Eğer başka bir rahatsızlık ve benzeri durum yoksa asla son görevimi yapmaktan kaçınmam ve herkesde bunu yapmalı ölen bir daha gelmiyor çünkü ve ölüm çok acı

Telafisi olan şeyler için telafisi olamayan şeyleri feda etmemek lazım. Yakın gördüğünüz bir vefat etmişse cenazesine elbette katılırım. O anı telâfi edemeyiz.

Tabi ki giderim ki gitmek de lazım özellikle yakınım ise insanlık görevi ki onun dışında yakınınız diyorsunuz o insanlar üzüntüsünü rahatça yaşayabilsin diye cenaze işleri olur gelen giden konuklar olur onlarla ilgilenmek lazım sonuçta.Zaten dostluklar bu günlerde belli olmaz mı bugün onlara yarın da bize.