Yalan söylendiği beden dilinden nasıl anlaşılır?

Yalan söylendiğini beden dilinden nasıl anlayabiliriz?image">image

Gözlerini kaçırıyorsa, ellerini kaşıyorsa. Herzamankinde tuhaf davranışlar yapıyorsa yalan söylüyordur.

yalan söylediğimiz zaman ya ellerimiz terler ya kafamızı kasiriz saçımızla oynarız illaki bı şekilde anlasilir

Biri bir şey size anlattığı zaman, yalan söyleyip söylemediği için gözlerinin içine bakın ve o konu hakkında soru sormaya başlayın. Eğer gözlerini kaçırıp kaçamak cevap veriyorsa demek ki konuştuğu doğru değil yalandır.

İnsan yalan söylediğinde kızarmaya ve yavaş yavaş terlemeye başlar. O ortamda insanın gözlerinin içine bakamaz sürekli farklı yerlere bakmaya çalışır ve aceleci hızlı konuşmaya başlar.

İnsanın beti benzi atmışsa, gözleri iyice açılmış ve gerginleşmişse ayaklarını kollarını sallamaya başlamışsa ters giden bir şeyler vardır.

Bence anlaşılır. Heleki bu konuda pek iyi değilse yalan soyleyen kişinin yuzunden hemen anlaşılabilir.

yalan söyleyen birisi gözlerini kaçırır elleri titrer sesi titrer ele ayağına dolaşır

Yalan söyleyen kişi gözlerinizin içine rahat bakamaz. Titrer, bedeni terler, eli ayağı birbirine dolanır. Yüzünde endişeli bir ifade olur. Panik yapar daha çok.

bu kişiden kişiye değişir fakat en çok gözlerini kaçırmaları ortak özellikleridir bu kişilerin

Yalan söyleyen insanlar genelde yalan söylerken elini kolunu nereye koyacağını bilemezler .

gözlerini benden sürekli kaçırıyorsa kendini rahatsız hissediyorsa konuşurken ve ya anlattığı bir olayı detaylarına indiğinde anlamsız şeylerden bahsediyorsa

İnsanın hal ve hareketleri, tavırları zaten her insan yalan söylediğinde anlarız hareketlerinden.

beden dili insanlarla ilişkilerde gerçekten çok önemli bir unsurdur. herkesin beden dili jest mimik ve olaylar karşında verdiği tepkiler çok farklıdır. günümüzde çok fazla yalanla iş ve ilişki yürüten insan var peki ya bu kadar yalan arasında doğruyu nasıl bulacağız. öncelikle o insanı çok iyi tanımamız gerekmekte. herkes gibi gözlerine bak vs. tarzında basit yanıtlar vermek istemem. yalan gerçekten çok büyük bir kötülüktür insana her açıdan zarar verebilir. bize tanımadığımız kişilerden gelen yalanlar büyük çaplı zararlar veremez önemli olan en yakınlarımızdan gelen yalanlardır. karşımızdakinin olaylara olan tepkilerini bilmemiz gerek.

Bu durumda insan kendi hareketlerinden bunu belli ediyor.Kelimeleri kullanırken uzun uzun düşünerek cevap verir , insanın yüzüne bakamaz kolay kolay ve çeşitli mimikler ile kendini belli eder.

Jest ve mimikler olduğu gibi hislerimizi yansıtır. Ellerinin konumu stresi, gözlerin hareketleri mutluluk veya üzüntüyü, ayakların pozisyonu yapılacak olan eylemi yansıtır.

Vicdan azabı ile aynı belirtilerdir.
Gözünüzün içine bakamazlar ve çok fazla göz kaçırırlar.
Etrafa bakarlar.
Terlerler.
Nabızları tavan yapar.
Stres belirtileri gösterirler.
Stres belirtisi olarak ise örneğin tişörtün kollarıyla oynama,kafa kaşıma,kol kaşıma,birden oturuş pozisyonu değiştirme,hızlı göz hareketleri.
Psikopatik ve antisosyal kişilik bozuklukları taşıyan bireylerde bu belirtilerin hiçbiri gözükmez.
Günümüzde çoğu kişinin psikopatik ve antisosyal kişilik bozuklukları taşıdığını varsayarak çoğu kişinin yalan söylediğini anlayamazsın.
Bu kişilik bozukluğu olan insanların yalan söylediğini anlamanın tek yolu beynin nasıl çalıştığını bilmektir.

En önemlisi ilk olarak telaş ve terleme vardır

yalan söylediğinibazı insanlar çok iyisaklar öyle bir söyler ki gerçek olan şeyden daha gerçekçigibi bulursunuz onucazipgelir bazıinsanlar da içi rahat etmeden yalansöylerler yüzleri kızarır elleri terler yüz ifadelerinde gergin bir durum oluşur onun kıozarıpbozarmasından anlarsınzaten yalan söylediğini ama asıl olay karşıdaki insanın böyle hareketlerini küçük detaylarını tesipiy ediip onun ne konumda olduğunu anlayabilmek gözümüzün açık olması gerek bazıları da kelimeleirnden yakalatır kendini arada kullandığı kelimlerden yola çıkarakonun yalan söylediğini anlayabilirsin

birde şunudicem bana yardımcı olursa çok sevinirim bende soru sormak istiyorum ama soramıyorum nedense gönder dediğim zaman soruyu sormuyor bana yardımcı olabilri misin