Yalan söyleyen bir yakınınıza karşı tepkiniz nasıl olur?

Yakınlarınızdan biri size ciddi bir yalan söylediğinde nasıl tavır alırsınız?

Önce neden yalan söylediğini sorarım. Nedenini anladıktan sonra tepkimi ona göre veririm.

Bu ilk yalanıysa sıkıntı olmaz, herkes yalan söyleyebilir, affedilir. İkinciyse kim olursa olsun bir daha asla güvenmem.

niye böyle bir şey yaptığını sorarım ama cevabı büyük ihtimalle tatmin etmez beni oradan uzaklaşır düşünürüm.

Ne için yalan söylediğini sorarım. Tekrar etmesi durumunda tepki gösteririm.

yani eğer ki bu yalanı bana kötülük yapmak için söylüyorsa kesinlikle bir daha onun suratına bile bakmam ama benim iyiliğim için bana yalan söylediğini öğrenirsem gidip konuşurum bir daha ne olursa olsun yalan söylememesini isterim

Keserım sohbeti muhapbetı. benım öyle ınsanlarla ısım olmaz

Direk yüzüne vurmazdım ama yalan söylediğini ima edip anlamadığımı anlaştırirdım

Ben yalanları direkt olarak yüze vurmam. Gayet sakin bir şekilde karşılaşırım. Çünkü o yalanı daha ne kadar abartıp ileri gideceğini her zaman merak ederim. Bu yüzden son raddeye kadar beklerim. Sonrasında zaten her şey ortaya çıkıyor.

yakinlik dercesine bagli cok.cok yakinsa konuşmam ama yakinlik var ama samimi dglz pek olan samimiyetimide keserm

Yalan konuşması hiç hoşuma gitmez acı olsa da doğru konuşmalı ,tepki çok verirdim :grinning: kızardım

Niçin yalan soyledigine bağli.önemli bir konuysa ve birinin hayatiyla ilgili yalansa yarida keserim ve doğru olmadiğini söylerim.

Içimde tutamam ne var ne yok dökerim yüzünü kızartırım belki muhabbeti kesmem ama güvenim kalmaz

Ona karşı bakış açım değişirdi her söylediğine şüpheyle yaklaşırdım ve samimiyetimi yitirirdim.

Öncelikle yakınlık derecesine bağlı hiç bir şekilde bir daha o kişiye kolay kolay güvenmezdim bir daha yapmaması içinde söylediği yalanı hep yüzüne vururdum pişman olsun diye

Niye bana yalan söyledin diye sormam. Tüm bağlantımı koparırım. Öyle insanlarin hayatimda yeri yok. Nefret sevgiden daha güçlü benim için.

Yalanını yutarım. Yüzüne vurmam. Söylemeye devam etsin. İnandırdığını zannetsin. Öyle daha eğlenceli oluyor.

Onunla butun iliskimi keserim çünku yalan soyleyenden hersy beklerim

Bi kac gun soguk davranirim cok kirilmissam bi kac gun hic konusmam

İçimde tutamam “Yalan söylüyorsun.” diye yüzüne vururum direk.