Yalnızlığın insana kattığı şeyler nelerdir?

Yalnızlığın insana olumlu olumsuz kattığı şeyler nelerdir?

Sakin bir kafa ve derin düşünme kabiliyeti katar. İnsanın başkasına muhtaç olmadığını fark ettirir.

Ruhsal dinginlik verir kısa vadede. Uzun vadede ise kafayı Yemen’e sebep olabilir.

Kendinle yüzleşmeni sağlar. Olaylara objektif bakmanı sağlar. Genel anlamda olgunlaşman için arada bir yalnız kalmak gerekir.

yaşadıklarının farkına varmasına fırsat verir insanın iç huzuru kazanmasında yardımcı olur.

Yalnızlık insana ilk başta sorumluluklarının bilincinde olmayı öğretir onun dışında kendi ayaklarınız üstünde durmayı ve kimseye muhtaç kalmadan işlerinizi halletmenizi hatırlatır. Aslında pek çok faydası vardır ama bence bir yere kadar

Yanlızlık insana geçmişte yaptığı hataları sorgulamasına fayda sağlar. Sürekli iç dünyasında kendisiyle mukayese eder.

yalnızlığın insana kattığı şeyler bence kendi başına birşey başarabilmek başka birşeylerde olabilir ama ben sadece bunu düşünüyorum

Başta kendini tanımak, vakit geçirmek gibi tanımlarla tanışıyoruz. Daha sonra hayatta herkesin aslında etrafı dolu olsa da yalnız olduğu kavramını alıştırıyor. Kendin için yaşaman gerektiğini, kendine iyi davranman gerektiğini öğretiyor. Daha neler neler var :slight_smile:

yalnız sinemaya gitmenin keyfini yaşamayan asla bilemez. belki de hayatımda en zevk aldığım aktivitelerden biri. bu mecburiyet değil tamamen seçim ve beni aşırı mutlu ediyor. bence yalnız olmak birçok yönden insanı olgunlaştıran büyüten bir durum. insan kendini daha iyi anlıyor. neyi sevmediğini neye tahammül edemediğini çünkü artık biliyorsun seni mutlu edebilecek tek kişi yine sensin. kendini daha iyi tanımaya başlıyorsun başkalarının fikrine yardımına ihtiyacın kalmıyor. özgür olmak mutlu olmanın en önemli şartlarından biri bence. yalnızlık da sana kendi özgürlüğünü veriyor. bunun seçim ya da mecburiyet olmasının bi önemi yok. çoğu yalnızlık mecburiyetle başlar ama sonrasında artık yalnızlığı siz seçmeye başlarsınız.

Yalnızlık insana çok şey katabilir çok şey alabilirde bir ara 3 ay yalnız yaşamıştık zor bir şey gerçekten bazı şeyleri daha iyi anlıyor insan

Yanlız Yaşmak mı aslında iyi bazen yanlız kalmak çünkü bazı şeylerin gerçekden degerini anlıyorsunuz bir isanın sizin yanındaki degeri bilmek ve güzel tarafı hiç bir sorunuz olmuyor kafanız rahatlıyor ama dört duvarla konuşabiliyorsunuz güzel bir duygu tavsiye ederim :slight_smile:

Yalniz kalmak insana hayatta kalmanın nekadar değerli olduğunu sabırlı olacağını öğretir.Yalniz kalan insanlar her zaman sosyal medyadan uzakta kalırlar yalnızlık onlara verilen bir verinimet.Yalnizligin insana kattığı asıl şey güçlü ayakta dik durarak hayata olan bakış açısını değiştirir ve bunu daima güçlü kilar.

Yalniz kalmak kafanı dinlemeni, eğlenmek gezmek gibi seyler için kendinden baska kimseye ihtiyacın olmadığını, senden önemli kimsenin olmadığını hatırlatır.

Insan yalnızken kafa dinler, belki istediği şeylerin, olumsuz yönlerinin farkına varıp düzeltmek için uğraşır. Fakat çok yalnız kalmak da psikolojiyi olumsuz etkileyebilir.

Yalnızlık insanın kendisini dinlemesini sağlar. Bu çoğu zaman iyi ol ur ancak bazen kötü sonuçlar doğurabilir, takıntılı hale gelebilirsiniz.

Yalnızlık çoğu zaman iyidir insan kendisi ile dee vakit geçirmeli ve bu dünyada ne istediğine karar vermelidir.

Yalnızlık; daha özgür, özgüvenli, huzurlu olmayı beraberinde getirir. Başkalarına muhtaç olmamak kendi ayakların üzerinde durmayı öğretir.

Yalnızlık insana kendini sorgulamasını ve geçmişini hatırlatır bu sayede geçmişinde yaptığı hatalardan ders çıkarır.

tek başına kendi ayakların üzerinde durabiliyorsun yalnız olunca birde huzurlu oluyorsun çıt sesi bile yok yanında cin yoksa