Yanmış ve yıpranmış saçlar için maske, bakım yağları ve kürler nelerdir?

Saçlar bazen boyamadan kaynaklı yanıp kırılıp dökülüyorlar. Boyamadan kaynaklı yanmış, yıpranmış saçlar için maske, bakım yağları veya kürleri nelerdir?
image">image

Saçınızı nemlendirmelisiniz bol bol. Aloevera maskeleri, yağlarla hazırlanmış maskeler günü kurtarsa da kestirmekten başka çareniz yok aslında doğruyu söylemek gerekirse. Boyamadan ve ısı kaynaklı saç hasarları geri getirilemiyor maalesef.

Yoğurt yumurta avakado aloe vera zeytinyağı gibi maddelerden oluşan maskeler yaparak saçlar kurtarılabilir. Özellikle 1 yumurta yarım çay bardağı zeytinyağı ne bir kaşık yoğurt ile yapılan maske saça parlaklık vererek yıpranmış görüntüsünü ortadan kaldırmaktadır.

Gratis, Watsons, Cosmetica, vb. yerlerde saç maskeleri var onları kullanabilirsin. Saçlarını kestirip ve Şampuan + saç maskesi + saç serumu + saç kremi kullanılabilir. Cildiye’ye saç için gidilebilir. Hindistan cevizi, Aloe vera, Badem yağı, Argan yağı iyi gelir.

satılan saçlar için nemlendirici kremler oluyo. Onların içindeki yağlar saçınızı daha sağlıklı hale getirir.

Argan yağı, zeytin yağı, hindistan cevizi yağı gibi pekçok yağ çeşitleri saçın onarılmasında yardımcı oluyor. Yumurtanın içerisinde bulunan protein sayesinde evde kendiniz mayonezden veya yumurtayla yapılan çeşitli maskelerden yapabilirsiniz. Kurutma makinesi ile, düzleştirici ile veya maşa ile saçınıza ısı uyguluyorsanız bu işlemlerden önce saçı ısıdan koruyan fön sularından kullanabilirsiniz. Saçınıza fazla kimyasal uyguladıysanız 6-7 ay gibi bir süre saçınıza hiçbir işlem yapmamalısınız.
Ben bu anlattığım yöntemlerin hepsini denemiş biri olarak size en çok önereciğim yöntem keratin bakımı uygulamaktır. Bu işlem oldukça pahalı olmasının yanı sıra evde tek başınıza bile uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Bu bakım sayesinde hem saçınızın yıpranmışlığı, kırıkları gidecek olup hem de eğer saçınız kuru ve kabarıksa saçınızı yatıştırmaya yardımcı olacaktır. Saçınız da mat bir görünüm varsaimage">image
parlaklık kazandıracaktır.