Yapmak istediğiniz şeyleri maddi durumunuz olmadığı için ertelediniz mi hiç? Bunlar nelerdir?

Yapmak isteyipte sırf durumunuz elvermediği için yapamadığınız şeyler var mı?

Yüksek lisansı bölüm değişikliği olduğu için ücret ödemesi vardı erteledim. Su an devam ediyorum.

birçok şey var aslında hangi birini sayalım ki . :slight_smile:

Tabiki var. Maddi durumumuz şuan birçok şeyi yapmaya müsait değil o yüzden birçok şeyi erteledim.

Oluyor illaki herkesin ertelediği bir şeyler hayatta bazen maddi açıdan bazen yalnış zaman yüzünden.

Evet mesela okumak istedim ama durumumuz el vermedi o zamanlar da

bircok sey var ornegin tatil yapmak yada bir araba ev bazende bir elektronik alet almayi bile erteleyebiliyoruz .

Evet yapmak istediğim şeyleri maddi durumum elvermediği için erteledim birçok kez. Şuan maddi durumum sadece geçinmeye yetiyor yapacak çok şey var ama erteliyoruz.

Birçok şeyi maddi durumum yüzünden reddettim veya iptal ettim . :slight_smile: çünkü para biriktirmek gerek …

Yapmak istediğim her şeyi maddi durumundan dolayı yapamıyorum.

benim hayatımda böyle bir durum pek yok pişmanlık var sadece yapsaydım yada yapmasaydım dediğim

Japonya’ya gitmek istiyorum fakat maddi durumdan dolayı gidemiyorum. Halbuki vize bile istemiyor, pasaportunu alıp gidiyorsun.

Hayır böyle birşey olmadı çok şükür okurken ailem ne istediysem yapmamı sağladı o yönden şanslıydım.

okuldaki başka şehirler icin yapılan gezilere gidememiştim

Çok fazla olmalı hemen herkesin hatta en zengin insanların bile vardır böyle bir düşüncesi. Ben kendime ait bir ev almak istiyorum tek derdim bu şimdilik.

okuldaki başka şehirler icin yapılan gezilere gidememiştim

Evet erteledim malesf te ertelemeye devam ediyorum. Gezip görmek istediğim bir sürü şehir ( İstanbul İzmir Çanakkale Muğla) var. Ama elimde doğru düzgün para kalmadığı için gidemiyorum. Para biriktirip gitmeyi düşünüyordum ama o parayı da başka şeylere kullandım.

Herkesin bir dönem mutlaka maddi durumu kötü olmuştur. Birçok şeyden vazgeçmek zorunda kalmışızdır. Özellikle son zamanlarda herşeye zam geldiği için geçinmek çok zor herşeyi erteliyoruz veya vazgeçiyoruz.

Bu zamana kadar kıyafet almayı erteledim , ayakkabı almayı erteledim ; kitap almayı da erteledim. İyi durum da oldu kötü durumda daha iyisi için çabalamak gerek.

Birçok insanın ertelediği birçok şey vardır ve tabi benim de var. Mesela gezip görmek istediğim bir sürü yer var, vakitte var ama maddiyat yok. Evin içinde düzenlemek istediğim, eksiğini tamamlamak istediğim yerler var ama maddiyat el vermiyor. Formasyon almak istiyorum ama maddiyattan ötürü erteliyorum gibi gibi… uzayıp giden bir liste var.