Yarışma Duyurusu | 02 Eylül 2022

Arkadaşlar, yeni yarışma düzenlemeye karar verdik. Bu yarışmada yüzlerce soru olacak. Kimisi yeni sorulacak, kimisi cevap almamış sorular olacak. Bu sorular yönetim tarafından seçilecek/sorulacak.
Her türden soru sorulacak, ilişki sorusu da sorulacak, bilim sorusu da sorulacak. Ancak yorum/ilişki/sohbet gibi konularda en iyi cevap seçilmeyecek.

Pazar günü öğlen saatlerinde soruları görmeye başlayacaksınız.

Yarışma kapsamında sadece yarışma kategorisinde yer alan sorular ücret kazandıracak ve siz bu kategoride soru soramayacaksınız.

Yarışma kapsamında uygulanacak puan sistemi :

• Cevap : 3 puan
  • En İyi Cevap : 20 puan

Hepsi bu kadar :slight_smile: Soruya en iyi cevap geldikten belirli bir süre sonra soru otomatik olarak cevap vermeye kapatılacak. Dolayısıyla bunu yarışma olarak değil de cevap verdikçe para kazanma olarak düşünebilirsiniz.

Her 100 puan 1 TL değerinde olacak ve bu yarışma kapsamında 50 TL üzerinde ne kadar puan toplanırsa toplansın ödeme yapılacak. 500 TL değerinde puan toplarsanız 500 TL ödemeniz yapılacak. Bu yarışmaya özel herhangi bir üst sınır koymadım.

1 ay boyunca ne kadar puan toplarsanız toplayın ayın sonunda hesabınıza kazandığınız puanın TL karşılığı yüklenecek ve ayın ilk çarşambası ödemeniz yapılacak. Bunu bir yarışma olarak görmeyin lütfen. Hak edenin, emek verenin hakkını alacağı bir sistem olarak düşünün.

Soru ve önerileriniz varsa cevaplarda belirtebilirsiniz.

13 Beğeni

@Alshain bizim aldığımız diğer puanlar nasıl olacak? Bir de diğer soruların kilidi kalkacak mı? (Bu arada benim alamadığım Empatik rozeti ne oldu? :smiley: )

5 Beğeni

Açıkçası ben sevmedim. İlk yarışma daha iyiydi. En iyi cevap olayini hiç yapamıyorum. Daha iyi olabilirdi

6 Beğeni

İlk yarışma siteye bir şey katmıyordu hocam.

@Akapulko Rozet işini ile ilgili uzunca bir süre ilgilenemeyeceğim hocam. Onun yerine çok fazla soru bulmam lazım. Yarışma başlayınca diğer bazı soruların kilidini kaldıracağım evet.

8 Beğeni

hocam soru konusunda yardımcı olabilirim. önlisans kpss ye çalışıyorum ve coğrafya ve tarih kategorilerinde soru deteği atabilirim. Tarih de ayrıca çağdaş türk tarihi, avrupa tarihi, bizans ve daha tarihle alakalı olabilecek sorular çıkarabilirim. edebiyattan da çıkarırım da onu biraz araştırmam gerekecek. Önlisans kpss 9 ekimde ve 9 ekim sonrası sağlık alanında da soru çıkarabilirim size.

7 Beğeni

Ayrıca bu yarışma ve ödme koşulunda üst sınırın olmaması daha iyi olmuş hocam. üyeler arasında daha fazla kazanç sağlayayım diyen varsa daha fazla aktif olacaktır. Amacınız zaten aktifikti. @Alshain

6 Beğeni

bu yarışmada güzel olmuş. diğer yarışma da güzeldi. herkese başarılar diliyorum.

7 Beğeni

Bende çok sevmedim. Mesela 50 tl olması için benim 4 tl ye ihtiyacım var ve en iyi cevabı yazamazsam 400 tane cevap yazmam lazım.

5 Beğeni

Hocam bu tam olarak bir yarışmaya benzemiyor. Anladığım kadarıyla beğeniler ve okuma saatleri ile toplanan puanların önüne geçmek için sadece kişi yazdığının puanını alacak yani ne kadar emek harcayacaksa o kadar alacak. Aslında güzel Böylece herkes kendi emeğinin karşılığını alır. Öneride bulunabilirsiniz demiştiniz hocam,
Yarışmaya bırakılan puanlar az gibi gözüküyor Örneğin bir kişi 1 TL toplamak için yüz cevap vermesi gerekir. Bana kalırsa bu yarışma da tutmayacak. Evet kurallar esnektir ama puan toplamak oldukça zordur.
Şu anda birkaç yorumlara bakılırsa üyelere puan toplamak zor geliyor. Önerim de şu şekilde olacak en iyi cevap olmayan cevaplar en azından 3 puan olması, en iyi cevap ise 15 ile 20 puan olsa belki bu sistem tutar ve üyeler daha çok aktif olur diye düşünüyorum.

Tabii ki bu benim düşüncem. Hocam size nasıl uygun geliyorsa hem bütçenizi hem siteyi düşünerek en iyi bir şekilde yapacağınıza inanıyorum. Ben fikrimi belirttim benim için sistem hangi şekilde olursa olsun herhangi bir sorun yoktur. Kurallar ne şekildeyse öyle devam edeceğim.

Şimdiden yeni sistem Herkese hayırlı uğurlu olsun. Aktifliğin daha fazla sağlanması dileğiyle. Herkese bol kazançlar.

5 Beğeni

Geri dönüşünüz için teşekkür ediyorum hocam. Puanlar değişebilir. Dediğiniz gibi düşük kalmış sanırım.
3 puan cevap, 20 puan en iyi cevap olarak düzenliyorum. Teşekkür ederim hocam.

5 Beğeni

Rica ederim hocam. Aslında ben çok teşekkür ederim hocam önerileri dikkate aldığınız için.
İnşallah bu şekilde daha çok aktiflik sağlanır ve site de hak ettiği değeri görür.
2019’dan bu yana sizin ne kadar Site için çabaladığınızı ve üyeleri memnun etmek için elinden gelen her şeyi yaptığınızı görüyorum. Her şey için çok teşekkür ederim hocam.

5 Beğeni

@Alshain hocam chat bölümü kaldırıldı sanırım. üyelerin bir problemi olduğunda en azından size veya @Mecazi_bey e yazabileceği bir mesaj özelliği getirseniz iyi olur sanki. her problem ya da öneri için sohbet kategorisini kullanmayalım derim.

bir de hocam, yarışma zamanı dışındaki cevap verdiğimiz sorularda en iyi cevap verirsek bakiye ekleniyor değil mi? o da ücret kazandırıyor anladığım kadarıyla. Yanlış bilgi kalmasın aklımda.

5 Beğeni

Pazar gününden itibaren para kazandırmaya başlayacak hocam. Şuan para/puan kazandırmıyor maalesef.

Chat ile ilgili düzenleme yapıp tekrar aktif etmeyi düşünüyorum.

7 Beğeni

Hocam neden credilerimizi göremiyoruz benim ne kadar param var onu görmek için ne yapmamız gerekiyor hesabımdaki parayı öğrenmek için yapmamız gereken nelerdir?

2 Beğeni

Bknz yarışma

Güzel ve anlamlı bir şey. Ama benim bilgisayarım yok. :frowning: ben büyük ihtimal katılamayacağım. Katılacak arkadaşlara başarılar dilerim.

2 Beğeni

. bence cok güzel bir yarisma olmus

2 Beğeni

@Charizmatix_27 bakiyeden bahsediyorsanız bakiye görünüyor hocam.Sizin şuan 0 bakiye olarak gözüküyor.Zaten şuan için bişey kazanmıyoruz,sadece puanımız artıyor…

2 Beğeni

@Mecazi Ben sizsiz ne yapacağım hocam :frowning: size çok alıştım ben zor zamanlarımda hep siz vardınız yanımda dillendirmesem de dedemin ölümüne alışmamda siz yardım ettiniz bana bugün bu kadar iyi isem size borçluyum bunu bıkmadan usanmadan tüm dertlerimi dinlediniz siz benim için moderatörden çok abim gibisiniz bu cümleleri yazmak benim için o kadar zor ki ağlamamak için kendimi zor tutuyorum sizi çok seviyorum hocam kendinize çok çok iyi bakın iyi ki tandım sizi…

Allah’a emanet olun…

3 Beğeni