Yaş ilerledikçe aşık olmak neden zorlaşır?

Yaş ilerledikçe aşık olmak neden zorlaşır?

Yas ilerledikçe daha çok insan tanidigindan dolayı daha fazla insan secersin

Çünkü olaylara gerçekçi bakabiliyorsun. İnsanları o yaşa kadar tanımışsın ve tipinden bile anlayabiliyorsun. Oysa ergenlikte öyle miydi ya baktın offf yakışıklı tamam aşık oldun. Gerisi pek fazla önemli olmuyordu. Yaş ilerleyince mantık devreye giriyor.

Aşkın yaş ile orantısı olduğuna inanmıyorum. İnsan her yaşta aşık olabilir.

Çünkü yaşımız ilerledikçe neyin ne olduğunu daha iyi anlıyoruz. Gözümüz açılıyor.

Tecrübe arttığı zaman aynı şeyleri yaşamaktan ve görmekten korkuyorsun. Bu nedenle de hep ön yargı oluyor ve âşık olmak zorlaşıyor.

Umudu tükendiği için belkide belkide artık istemiyordur hayat belki kısmeti gelmemıştır

Kızların nazlarini çekmek zorlarina gidiyordur :joy::joy:

Yaşın ilerlemesi ile hayata giren çıkan insanlar artıyor. İnsan tecrübeler edindikçe tahammül seviyesi, anlayışı azalır ve seçici insan olmaya başlar. Eğer kötü ilişkilerden de çıktı ise güven duygusu zedelenmiş olur.

Bir şeylerden yaş ilerledikçe soğuyoruz eskisi kadar heyecan hissetmiyoruz, duygularımızın daha az farkına varıp daha dikkatli oluyoruz bu sebeplerden dolayı aşık olmak zorlaşıyor olabilir.

Tecrübeden dolayı zorlaşır. Bazı şeyleri deneyimlemek yeniden yaşanacakları bilmek insanı soğutur.

yaş ilerledikçe tercihlerimiz,vereceğimiz kararlar,yaşla birlikte olgunlaşır,bu yüzden aşık olurken zorluk cekerler.

Geçmişte yapılan hataları bir daha yapmamak yada görülen bir şeyi kendinin de yaşamasını engellemek için bağlanmaktan aşık olmaktan kaçar insan.

Yaş ilerledikçe insan tanırsın evet ama aynı zamanda yaş ilerledikçe ve insan tanıdıkça aslında insanların birbirinden o kadar da farklı olmadıklarını keşfedersin.Eskiden aşık olduğun şeyler çoğu kişide karşına çıktığı için artık seni heyecanlandırmaz,kendisine aşık edemez.

İnsanların idealleri değişir. Bakış açıları farklı olur. Bazı birikmiş acılar vardır, sevinçler. Onları aşmak da kolay değildir bir yandan.

Çünkü hayatı anlamaya insanların gerçek yüzünü iyiden iyiye görmeye başlarsın.İçindeki umut, sevgi, insanlara olan inanç yavaş yavaş azalmaya başlar.Karakterin oturur, sorumluluk sahibi bir insan olursun artık çocukluk, gençlik yıllarının geride kalmış olduğu gerçeği kafana dank eder.Düştüğün zaman kolundan tutup kaldıracak insan sayısı azalır derin bir yalnızlığın içine düştüğün vakit ise zaten kim gelirse gelsin ordan çok zor çıkarsın.Çünkü insanın tutunduğu dallar kırıldığında bir daha kimseye güvenemez olur.Bu yüzden de yaşla orantılı olarak bu yaşadıklarımız arttığı için aşık olmak zorlaşır doğal olarak insanlara güvenmek de.

Beklentiler değişir ve artık sıradan bir şeyler olunması istenmez. Ciddi olması gerekir artık. Bunlardan dolayı da artık kalbiyle değil aklıyla hareket eder ve kolay kolay aşık olmaz.

İnsanların yaşı ilerledikçe genellikle her insan daha seçici davranmakta ve hayalindeki bir eşi beklemekte oluyor.

Yaş ilerledikce insan aşkın degil sevginin ve guvenmenin daha onemli olduğunu anlamaya başlar.Karsisina cikan insanin karakterine ve hayata bakis acisina daha çok dikkat eder.Bu yuzden yaş ilerledikce aşık olmak zorlaşir.

Yaş ilerledikçe önem verilen şeyler değişir. Böyle olunca da aşk öncelik olmaz.